DĖMESIO! Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) administracija Vilniuje kraustosi į naujas patalpas - iš A. Vivulskio g. 13 į Labdarių g. 8.

Dėl kraustymosi galimi ryšio, tiek interneto, tiek stacionarių telefonų, sutrikimai, todėl prašome kantrybės ir supratingumo šiomis dienomis, jeigu nepavyktų operatyviai susisiekti su Tarnybos administracijos darbuotojais.

Naujienos

Tauragės rajone aptartos bendradarbiavimo su medikais perspektyvos

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius tarpinstituciniame pasitarime stiprina bendradarbiavimą su rajono ligoninės, pirminio sveikatos priežiūros centro atstovais, gydytojais, savivaldybės administracijos specialistais.

Susitikimas vyko Tauragės rajono savivaldybėje. Jame dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jolanta Skrodenienė, Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai, rajono ligoninės ir Tauragės rajono pirminio sveikatos priežiūros centro vadovai, administracijos specialistai, gydytojai. Susitikime taip pat dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė, kiti Socialinės paramos skyriaus specialistai.

Pasak Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinai pareigas einančios vedėjos Birutės Sragauskienės, susitikimo metu kalbėta apie vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką:

„Susirinkusius trumpai supažindinome su pasikeitusia vaiko teisių apsaugos sistema, kalbėjome apie bendradarbiavimo perspektyvas su gydymo įstaigomis, kylančias problemas. Kalbėjome apie tai, kad mūsų bendras tikslas - padėti žmogui, kuris dėl savo priklausomybių negeba išeiti iš „užburto rato“, jį kamuoja neurotiškos mintys. Diskusija iškėlė daug opių klausimų, kuriuos, tikimės, padės išspęsti tarpinstitucinis bendradarbiavimas.“

B. Sragauskienės teigimu, Tauragės priminio sveikatos priežiūros centro atstovai turėjo daug pastebėjimų dėl vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos,  medikai pristatė, kokią pagalbą gydymo įstaiga gali teikti, kaip reaguojama į vienokias ar kitokias situacijas dėl asmenų, turinčių priklausomybę.

Susitikimo metu taip pat aptartos Vaikų globos namų aktualijos, vaiko sveikatos pažymų gavimas, galimybės teikti psichologo pagalbą šeimoms, patiriančioms krizę.

X