Budinti globėja Vilma Kavanauskienė: „Vaikų gynimo diena turėtų būti kasdien“

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventėje ,,Laimės diena vaikams‘‘ Kuršėnų vaikų globos namuose, surengtoje birželio 1-osios išvakarėse, Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) specialistės šventės dalyviams surengė linksmą ,,Laimės gėlių‘‘ žaidimą.

Ant popierinių gėlių žiedlapių vaikai rašė laimingus nutikimus ir svajones, vėliau „laimės gėlės“ papuošė sodą. Svajones rašė ir suaugusieji – vaikams linkėjo laimės ir jų svajonių išsipildymo. ,,Buvo smagu matyti vaikus, besišypsančius, giedrais veidais, linksmai lakstančius, laisvai besielgiančius. Žiūrėdamos į jų šviesius veidus atsimenam, kokius juos atveždavom, paimtus iš nesaugios aplinkos – murzinus, alkanus, piktus, nelaimingus. Ir matydamos  pasikeitimus suprantam, kad mūsų darbas yra labai svarbus, svarbus vaikams‘‘, – sako VTAS Šiaulių rajono patarėja Edita Pleškaitė ir vyr. specialistės Monika Pažarauskienė ir Rūta Rudzinskaitė.

Į šeimą priimtus vaikučius atsivedę globėjai dalijosi šventiniais įspūdžiais ir kasdieniais rūpesčiais. ,,Atėjau į šventę su globojamu vienu vaikučiu, su savo dukra ir su savo mamos dviem globotiniais. Mama mano irgi yra budinti globotoja. Mums labai gerai sekasi, rūpinamės vaikais, padedam jiems, nes biologinės šeimos kol kas nepasiruošusios jų susigrąžint. O Vaikų gynimo diena turėtų būti kasdien. Vaikus reikia ginti. Aš kaip globėja žinau, ką tai reiškia‘‘, – sako budinti globėja Vilma Kavanauskienė.

Šventė, prasidėjusi linksmu vaikų surengtu koncertu tęsėsi sode ir parke. Čia vaikų laukė vaišės ir ledai, kuriuos dovanojo buvęs Kuršėnų vaikų globos namų auklėtinis Kęstas. Jis buvusius savo namus aplanko kasmet ir vaikams dovanoja ledų. ,,Šventėje mūsų globos namuose augančių vaikų – tik dalis. Daug vaikų atėjo su globėjais. Kiti grąžinti į šeimas. Pastaruoju metu nebuvo atvejų, kad vaikas būtų atiduotas institucinei globai. Mes stengiamės, kad vaikai rastų šeimas ar būtų grąžinti tėvams, kai šeimoje pagerėja situacija‘‘, – sako Kuršėnų vaikų globos namų direktoriaus pavaduotoja Nijolė Bilevičienė.

Vaikų šventė tęsėsi visą vakarą. Vaikai grožėjosi žirgais, plaukiojo baidarėmis, žaidė, dainavo ir ... svajojo apie gražią šeimą, kur mama ir tėtis kartu su vaikais.