Dienos stovyklos vaikams siūlo turiningą laisvalaikį

Dienos stovyklos vaikų vasarą praturtina naujais atradimais. Dienos stovyklas birželį daugiausia organizavo mokyklos, o vasarai įpusėjant iniciatyvą perima vaikų dienos centrai bei neformaliojo švietimo įstaigos.

Vaikai, Šiauliuose lankantys vaikų dienos centrą ,,Parama šeimai“ visą savaitę mėgaujasi stovyklavimo malonumais, kurie kartu yra ir turiningas laisvalaikis, ir pamokos.

,,Tokios stovyklos, kai vaikai ne tik žaidžia ir pramogauja, bet ir patiria kažką naujo – labai svarbios. Laikas nenuėjo veltui, net ir suaugusieji pasisėmė žinių, o svarbiausia, visiems buvo gera kartu. Botanikos sodo aplinka – puiki vieta dienos stovyklai, kai kartu pramogos ir pamokos“, – sako Ala Šimkus, Šiaulių apskrities VTAS vyresnioji patarėja.

Dienos stovyklos vaikams pirmąją paskaitą surengė Žemaitijos skautų organizacijos narys Giedrius Girdvainis. Svečio pasakojimas užbūrė – daugelis stovyklautojų pirmą kartą išgirdo, kaip skautai eina į žygį, kas padeda geriau jaustis gamtoje, o ir apskritai gyvenime.

,,Gebėjimai išgyventi sudėtingą dieną yra tie dalykai, kurie svarbūs ne tik žygyje. Galima turėti sudėtingą įrangą, išmaniųjų daiktų, bet jeigu nėra sumanumo, tai neišeis jais pasinaudoti. Ką žmogus turi padaryti, kai kažkur pasiklysta, kai jam kas nors neaišku? Ogi nepanikuoti“, – gyvenimo išminties vaikus mokė skautas Giedrius Girdvainis.

Vaikų dienos centrai dirba visą vasarą, dienos stovyklos integruojamos į bendrą užimtumo programą, kiekvienos dienos stovyklos tema yra vis kita. Teminės dienos stovyklos tęsiasi apie savaitę. Dalis stovyklų renginių finansuojama iš projektinių lėšų, dalį paremia verslininkai – pavyzdžiui, vaikus pakviečia į boulingą.

Šiaulių vaikų dienos centro ,,Parama šeimai“ socialinė darbuotoja Eralda Cimalionskaite sako, kad dienos stovyklos metu ugdomi vaikų tarpusavio bendravimo įgūdžiai, meilė gamtai, gebėjimas dirbti komandoje, plečiamas vaikų akiratis, o žinios, įgytos stovyklose, padės mokytis, kai prasidės mokslo metai, nes pateikiamos įdomiai, vaikai per žaidimus noriai mokosi naujų dalykų – nuo gamtos pažinimo iki naujų erdvių lankymo. Labai svarbu yra tai, kad vaikai dienos stovyklose laiką leidžia saugiai, nes yra prižiūrimi dienos centro darbuotojų, o svarbiausia, kad vaikams organizuojamos įvairios veiklos ir edukacijos.

Dalis Šiaulių vaikų dienos centrų auklėtinių po kelias dienas išvyksta į stovyklas su nakvyne. Vien Šiauliuose vaikų dienos centruose vasarą leidžia per pusantro šimto vaikų. Daliai vaikų lankyti dienos centrus rekomenduoja socialinės darbuotojos.

Šiemet Šiaulių miesto savivaldybė skyrė 100 000 eurų finansuoti vaikų vasaros užimtumo programoms. 2019 m. birželio – rugpjūčio mėnesiais Šiauliuose bus įgyvendinamos 36 vaikų vasaros užimtumo programos, kuriose dalyvaus daugiau nei pusantro tūkstančio 1-12 klasių mokinių. Vaikų dienos centrų veiklas finansuoja ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.