Gargždų socialinių paslaugų centro vadovė: „Mums svarbiausia vaikai, tėvai, globėjai, žmogus“

Kovo 5 d. projekto „Vaikų gerovės ir saugumo didinimas, paslaugų šeimai, globėjams (rūpintojams) kokybės didinimas bei prieinamumo plėtra“ komanda pradėjo vykdyti savo vizitus globos centruose - lankėsi Klaipėdos rajono globos centre, kuris yra Gargždų socialinių paslaugų padalinys.

„Šis globos centras - labai gera pradžia“, - teigia projekto veiklų ekspertė Daiva Matulevičiūtė. „Šis globos centras pasirengęs dirbti puikiai - fizinė aplinka, darbuotojai, vadovai - viskas sustyguota, kokybiška, arti klientų“.

Globos centro komanda - globos koordinatoriai, psichologas, socialinis darbuotojas, GIMK atestuoti asmenys - yra tie specialistai, kurie jau teikia pagalbą budintiems globotojams ir jų prižiūrimiems vaikams, globėjams (rūpintojams) ir jų rūpinamiems vaikams, įtėviams ir jų įvaikiams, globėjų ir įtėvių biologiniams vaikams, globojamų vaikų biologinėms šeimoms, vykdo mokymus pagal GIMK programas, ketinantiems tapti budinčiais globotojais, globėjais (rūpintojais), įtėviais.

Projekto ekspertas Dainius Miežys sako, jog su globos centro specialistais aptarus Klaipėdos rajono globos centro paslaugų kokybę ir veiklą, susidaro nuomonė, jog šiame centre dirba motyvuoti, su stipriu vertybiniu pagrindu - orientuoti į pagalbą žmogui, santykį, išklausymą ir kompetetingi darbuotojai.

Projekto vadovė Rugilė Ladauskienė su direktore Viktorija Lygnugariene aptarė temas ir svarbius klausimus, kurias būtų reikalinga spręsti artimiausiu metu, siekiant kelti visos Lietuvos globos centrų paslaugų kokybę, užtikrinti vienodai aukštą paslaugų standartą, aptartos globos centro darbuotojų kompetencijų kėlimo galimybės ir gairės ateities planams. Produktyvaus pokalbio metu išsivystė sprendimas steigti globos centrų atstovų darbo grupę, kurie savo veiklos rezultatais siektų užtikrinti paslaugų kokybės globos centruose standartą, metodinę pagalbą.

Anot projekto vadovės, direktorė Viktorija Lygnugarienė - tikra profesionalė, deganti darbu ir uždegusi savo darbuotojus, mielai ugdanti savo darbuotojus ir nuolat pasirengusi padėti visiems vadovaujamo centro klientams, darbuotojams, kolegoms. Direktorė telkia kolegas kuo geriau suprasti vaikų poreikius ir apginti jų interesus, aplink šį globos centrą telkiasi daugybė socialinių partnerių ir bendraminčių. Ypatingą dėmesį norėtųsi atkreipti, jog Klaipėdos rajono savivaldybė nesustojant didina darbuotojų skaičių socialinių paslaugų centre, novatoriškai žvelgia į socialines paslaugas ir atsakingai rūpinasi, kad Klaipėdos rajono gyventojai - globojami vaikai, globėjai, įtėviai, šeimos gautų kokybiškas ir visas jiems reikalingas paslaugas.

Projekto veiklų ekspertai: Klaipėdos rajono globos centre - dermė, harmonija, lyderystė, laisvi ir kompetetingi darbuotojai - tikrai stiprus ir įkvepiantis darbui projekto vizitų startas.