Gimdamas vaikas atsineša teisę į saugią vaikystę

Jau nuo liepos 1 dienos visų Lietuvos mažųjų piliečių teisės bus ginamos vienodai, nesvarbu, kuriame šalies kampelyje vaikas gyvena. Visą parą dirbantys budėtojai, visiškas nepakantumas smurtui, aiškūs grėsmės vaikui lygiai, kompleksinė pagalba šeimai. Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Žydronės Žukauskaitės-Kasparienės, pokyčiams įvykti reikia laiko, bet dabar, kai nėra vienodos tvarkos ir aiškios vaiko teisių apsaugos sistemos, jie yra tiesiog būtini. Kai įsigalios naujasis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba taps centrine valstybės vaiko teisių apsaugos institucija, o savivaldybėse dirbantys vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojai – šios institucijos darbuotojais.

„Šiuo metu rinkdami savivaldybių duomenis matome, kad 90 proc. vaiko teisių skyrių darbuotojų sutinka pereiti dirbti į tarnybą. Iki šiandien atsakymus yra pateikusios 52 iš 60 šalies savivaldybių. Mes tai labai vertiname ir esame pasiruošę kartu pradėti naują etapą vaiko apsaugos sistemoje. Turime siekį, kad vaiko teisių gynėjas visų pirma būtų girdintis vaiką, atsakingas, profesionalus, patikimas, gerbiamas darbuotojas. Darbuotojų patirčiai, žinioms, praktikai stiprinti esame numatę mokymus“, – teigia direktorė.

Visą straipsnį skaitykite: https://gyvbudas.lrytas.lt/seima/2018/03/12/news/gimdamas-vaikas-atsinesa-teise-i-saugia-vaikyste-5114795/