Kaip auklėti vaikus be fizinių bausmių?

Psichologė, Paramos vaikams centro vadovė Aušra Kurienė LRT laidoje „10-12“ papasakojo apie tai, kaip drausminti vaikus netaikant fizinių bausmių, apie vaikų auklėjimą su meile, be emocinio smurto.

„Fizinės bausmės ir smurtas prieš vaikus yra visiškai nepriimtini, bet seni smurtiniai įgūdžiai vis dar naudojami. Tokie metodai plačiai naudoti visame pasaulyje, ne tik Lietuvoje. Visas pasaulis perėjo per labai panašius procesus, kol pripažino, kad vaikas yra toks pat žmogus kaip ir mes.

Mes jau nebediskutuojame, kiek smūgių galime suduoti savo bendradarbiams, savo žmonai, vyrui arba mamai, kad ji klausytų arba neklausytų. Nediskutuojame ir apie tai, kiek galima mušti gyvūną, kad jis klausytų, bet mes vis dar diskutuojame apie smurtą prieš vaikus.

Vaikas turi būti auginamas oriai, pagarbiai, su meile. Kiekviena mama ir tėtis turi suprasti, ar vaikas klauso, bendradarbiauja, vykdo nurodymus iš baimės ar iš meilės.

Nuspręsti, ar nori auginti vaikus per baimę, kaltę ir gėdą, kas buvo daroma daug metų, jau dvimečiai vaikai buvo gėdinami, ar mes nori, kad vaikas labai anksti suprastų, kad geri santykiai, paskatinimai, meilė yra tas motyvas, kodėl žmogus kažką daro ar kažko nedaro,“ - sako A. Kurienė.

Viso pokalbio su psichologe A. Kuriene klausykite čia nuo 53:00 min.:

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013705880/10-12-2018-11-07-10-05#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=6200000