DĖMESIO! Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) administracija Vilniuje kraustosi į naujas patalpas - iš A. Vivulskio g. 13 į Labdarių g. 8.

Dėl kraustymosi galimi ryšio, tiek interneto, tiek stacionarių telefonų, sutrikimai, todėl prašome kantrybės ir supratingumo šiomis dienomis, jeigu nepavyktų operatyviai susisiekti su Tarnybos administracijos darbuotojais.

Naujienos

Kauno rajone kaip vieną iš būdų apsaugoti nuo nesutarimų šeimoje vaiką, aktyviau siūlys išnaudoti mediacijos galimybes

Vaiko teisių gynėjai neretai susiduria su situacijomis, kai santykių krizę išgyvenanti šeima į tarpusavio nesutarimus įtraukia vaiką. Vaikas tampa suaugusiųjų konfliktų įkaitu, patiria psichologinę traumą. Šias problemoms taikiai išspręsti padeda įvairios savivaldybės ar nevyriausybinių organizacijų siūlomos paslaugos, apie kurias šeimos ne visada turi pakankamai informacijos.   

Kauno rajono bendruomeninių šeimos namų atstovė Daiva Matulevičiūtė, apsilankiusi Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje (VTAS) Kauno rajone, rekomendavo specialistams paskatinti šeimas, esant poreikiui, ieškoti pagalbos mediacijoje.    

„Šeimos mediacija – tai neteisminis ginčų sprendimo būdas, kai pasitelkiant neutralų specialistą siekiama konfliktuojančioms šalims padėti rasti sprendimą“, – kalbėjo D. Matulevičiūtė. – Įdomu tai, jog praktika rodo, kad taikūs susitarimai yra tvirtesni, jų atsakingiau laikomasi nei teismo priimtų“.

Kauno apskrities VTAS atstovė Sigita Mockienė atkreipė dėmesį, kad ilgalaikis tėvų nesutarimas gali būti vertinamas kaip vaiko psichologinis traumavimas. Matydamas besipykstančius tėvus, girdėdamas vieno apie kitą išsakomus nepagarbius žodžius ar verčiamas palaikyti kurią nors pusę, vaikas neišvengiamai susiduria su pėdsakus paliekančiais išgyvenimais.  

 „Kai dėl turtinių nesutarimų ar tiesiog negebėjimo brandžiai spręsti jautrias skyrybų situacijas kilusi nesantaika užsitęsia, labiausiai nukenčia vaikas“,  – pabrėžė patarėja. S. Mockienė sakė, kad VTAS specialistai išnaudoja visas galimybes nukreipiant šeimą pagalbos. Nes pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad vaikas turi augti darnioje, jo poreikius atliepiančioje aplinkoje.

Kauno rajono šeimoms, auginančioms vaikus, nuo 2017 m. teikiamos įvairios paslaugos, kurios padeda įgalinti įveikti iškilusius sunkumus. Visos paslaugos nemokamos, jos finansuojamos pagal  Kompleksinės paslaugos šeimai projektą.     

 

X