Naujienos

Kauno Vaiko teisių apsaugos specialistai pristatė Tarnybos veiklą pedagogams

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai pradėjo susitikimų su pedagogais ciklą Kauno miesto mokyklose. Šios iniciatyvos tikslas - mokyklų pedagogams pristatyti Tarnybos veiklą, supažindinti su specialistų darbo funkcijomis, atsakyti į visuomenei aktualius klausimus, stiprinti bendradarbiavimą vaiko teisių apsaugos srityje.

Pirmoji mokykla, kurią aplankė Kauno miesto vaiko teisių apsaugos specialistai Ieva Daukšienė ir Eimutis Blažys, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija. Susitikimo metu specialistai pedagogus supažindino su svarbiausiais Tarnybos darbo aspektais: sistemos pokyčiais po vaiko teisių apsaugos reformos, grėsmės lygio nustatymo metodika, mobiliosios komandos darbo specifika, atvejo vadybos organizavimo tvarka. „Vaiko teisių apsaugos sistemoje atsirado daug pokyčių, bet kaip ir anksčiau, pagrindinis Tarnybos specialistų darbo prioritetas nekinta – reagavimas į kiekvieną pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą“, – sako Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistas E. Blažys.

Susitikimo metu mokytojai supažindinti su teisėsaugos ir kitų institucijų, bendradarbiaujančių su Tarnyba, atsakomybėmis. Taip pat buvo diskutuojama apie smurto prieš vaikus sąvoką bei analizuojami vaikų, nukentėjusių nuo smurto, statistikos pokyčiai. Pasidžiaugta, jog lyginant su praėjusiais metais, šiemet nei vienas vaikas mūsų šalyje nežuvo dėl smurto artimoje aplinkoje.

Specialistų apsilankymas mokykloje sulaukė itin didelio pedagogų susidomėjimo: susirinkusieji aktyviai diskutavo, uždavinėjo aktualius klausimus, pasakojo apie galimus vaiko teisių pažeidimus, kuriuos pastebi savo ugdymo įstaigoje. Pedagogams buvo priminta, kaip ir kur pranešti pastebėjus galimą vaiko teisių pažeidimą.

X