Naujienos

Marijampolėje tarpinstituciniame pasitarime aptarti smurto prevencijos klausimai

Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūroje dalyvavo projekte „Prevencija prieš smurtą“. Jo metu kompetencijas stiprino patirčių sesijoje - „Mums, smurto aukos interesai - svarbiausia“.

Praktinių užsiėmimų metu, lektorius Kęstutis Vingilis, turintis 7 metų patirtį vedant mokymus organizacijų vystymo ir asmeninio efektyvumo temomis įvairioms Lietuvos ir užsienio įmonėms, pravedė užsiėmimą „Atviras ratas“ – bendradarbiavimo idėjų vystymas hakatono principu, kuriame keturios komandos, sudarytos iš savivaldybių, policijos pareigūnų, vaiko teisių apsaugos ir moters veiklos centro atstovų analizavo tokias problemas kaip smurtas darbinėje ir tarpinstitucinėje aplinkoje, paauglių užimtumo trūkumas kaimiškose vietovėse, žmonių, išėjusių iš įkalinimo įstaigų, socializacija, kritiškai ieškodami galimų sprendimo būdų.

Lektorius, skatindamas mokymų dalyvius įgyvendinti užduočių metu sukurtus planus darbinėje veikloje, išreiškė idėją „Tikėk tuo, ką pats išgyveni, o ne kažkas pasako“.

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Dovilės Burbaitės, mokymai suteikė galimybę pagilinti žinias apie smurtą, paskatino ieškoti perspektyvų ir įvairiapusių veikimo būdų situacijose, bendradarbiaujant ne tik tarpusavyje, bet ir kviečiant asmenis iš šalies: „Taip pat šie mokymai paragino specialistus imtis aktyvių veiksmų padedant smurto aukoms – šeimoms, vaikams, gauti kompleksinę pagalbą, kuri užtikrintų nukentėjusiojo apsaugą ir padėtų įveikti susidariusią kritinę situaciją.“

Marijampolės apskrities moters veiklos centro vadovė Adolfina Blauzdžiūnienė pasakojo, jog policijos pareigūnai, gavę pranešimą apie smurtą, privalo į jį reaguoti ir užtikrinti nukentėjusio asmens fizinę apsaugą. Tuo tarpu Specializuotas pagalbos centras Marijampolėje, gavęs informaciją apie galimą smurtą, nemokamai suteikia aukai emocinę paramą ir palaikymą, kvalifikuotą psichologinę bei teisinę pagalbą.

Pasak D. Burbaitės, tokio pobūdžio projektai kaip „Prevencija prieš smurtą“ specialistams leidžia tikėti, jog stiprinant organizacijų produktyvų bendradarbiavimą, smurto atpažinimą ir pagalbos žmogui priemonių veiksmingumą, nukreiptą prieš bet kokį smurtą šeimos, vaikų atžvilgiu, mažins nepageidaujamą elgesį visuomenėje ir kartu suteiks patiems nukentėjusiesiems asmenims daugiau ryžto kreiptis pagalbos.

X