Naujienos

Ministras Linas Kukuraitis: „Šiuo metu dėmesį ypač koncentruojame į vaiko teisių sistemos pertvarką“

„Šiuo metu ypatingą dėmesį skiriame vaiko teisių apsaugos sisteminei pertvarkai bei institucinės globos pertvarkai“, – socialinių reikalų aptarime Klaipėdoje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Su darbo vizitu lankydamasis Klaipėdos mieste jis susitiko su vietos valdžios atstovais, socialiniais darbuotojais, vaiko teisių specialistais, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Vaiko teisių apsaugos pertvarka siekiama sukurti nepertraukiamai visą parą veikiančią sistemą, kuri užtikrintų vienodos praktikos apsaugant ir ginant kiekvieno vaiko teises ir teisėtus interesus formavimą ir taikymą valstybėje, bei efektyvesnę šios funkcijos įgyvendinimo valstybės priežiūrą.

Nuo liepos 1 d. vaiko teisių apsaugos sistema taps centralizuota, t.y., Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba taps centrine valstybine vaiko teisių apsaugos institucija, o dabar savivaldybėse dirbantys vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojai – šios institucijos darbuotojais ir dirbs pagal vienodus standartus. Tam šiuo metu yra aktyviai rengiamasi.

Kaip akcentavo ministras Linas Kukuraitis, pagalbos šeimai srityje pasitarnaus ir darbo su šeima metodikos, pavyzdžiui, Šeimos konferencijos metodas kaip pagalba šeimai, specialistams, pasitvirtinęs daugelyje pasaulio šalių, tai pat daugiamatės šeimos terapijos (MDFT) metodas, kuris planuojamas diegti kitais metais ir kuris padėtų sunkiai auklėjamiems vaikams ir jų tėvams, praktinis modelis ankstyvajai intervencijai ir prevencijai „S.M.A.R.T. tėvystė“ ir kt.

Susitikime daug kalbėta apie socialinių darbuotojų profesinių sąjungų vaidmenį. „Džiaugiuosi, kad Klaipėdoje aktyvi socialinių darbuotojų profesinė sąjunga. Naujuoju, liepą įsigaliojusiu Darbo kodeksu kaip tik ir skatinamas didesnis darbuotojų interesų atstovavimas ir socialinio dialogo tarp darbuotojų ir darbdavių vystymas, dėl to sveikinu ir skatinu darbuotojų būrimąsi, socialinio dialogo mezgimą ir būdų darbdaviui ir darbuotojui sutarti dėl bendrų tikslų ieškojimą“, – sakė L. Kukuraitis.

X