Naujienos

Mobiliosios komandos susitikimuose su savivaldybių socialinių reikalų skyrių vadovais – apie efektyvesnę pagalbą šeimoms

Siekiant užtikrinti šeimos poreikius labiausiai atitinkančių paslaugų teikimą, šią savaitę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliosios komandos specialistai organizavo susitikimus Marijampolės, Vilkaviškio rajono, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybėse.

Su šių savivaldybių socialinės paramos ir socialinių paslaugų skyrių vadovėmis Svajone Rainiene, Simona Bikaite, Nijole Silickiene, Judita Simonavičiene aptartas ne tik mobiliosios komandos veiklos spektras, bet ir paslaugų plėtros galimybės savivaldybėse.

„Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus veiklos teritorijoje nuo 2018 m. liepos 1 d. intensyviai planuojama, organizuojama ir teikiama mobiliosios komandos specialistų pagalba į krizę patekusioms šeimoms, bendradarbiaujant su savivalda ir jai pavaldžiomis institucijoms. Tokia skubi pagalba šiuo metu yra suteikta 39 šeimoms“, - sako Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einanti Dovilė Burbaitė.

Savivaldybių socialinės paramos ir socialinių paslaugų skyrių vadovės pristatė naujai teikiamas paslaugas vaikams ir šeimoms. Marijampolėje, Vilkaviškio vyskupijos Šeimos centre, ruošiami asmenys, kurie mokys krizes patyrusias šeimas, kaip išspręsti susidariusias situacijas. Kalvarijoje rugsėjo 1-ąją pradėta teikti socialinę, psichologinę ir vieno mėnesio apgyvendinimo paslaugą krizę patiriančioms šeimoms.

Vilkaviškio rajono savivaldybėje, teikiant kompleksinę pagalbą šeimoms, siūloma daugiau naujų ir naudingų mokymų tėvams, tokių kaip STEP tėvų mokymas, tėvystės įgūdžių mokymas, kursai apie namų tvarkymą, programa besilaukiantiems kūdikio. Kazlų Rūdos savivaldybėje spalį planuojama organizuoti apskritojo stalo susitikimą su šios savivaldybės administracijos vadovais, socialines paslaugas teikiančių įstaigų specialistais paslaugų gyventojams detaliam poreikiui ir jų vystymui aptarti.

Apibendrindami įvykusių susitikimų rezultatus, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliosios komandos specialistai pasakojo tikintys tolesnio bendradarbiavimo su savivaldybėmis sėkme, įgyvendinant pasiekiamas ir veiksmingas pagalbos priemones vaikams ir šeimoms.

X