Mobiliųjų komandų pagalba padeda šeimoms įveikti krizines situacijas

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius tęsė mobiliosios komandos specialistų, patarėjų ir Alytaus apskrities savivaldybių atvejo vadybininkų pasitarimus. Pasitarimai vyko Alytaus miesto, Varėnos, Druskininkų, Lazdijų socialinių paslaugų centruose (Alytaus rajone pasitarimas jau organizuotas anksčiau). 

Pasitarimuose dalyvavo ne tik atvejo vadybininkai, bet socialinių paslaugų centrų vadovai, savivaldybių administracijų atstovai. Susitikimuose aptartos tiek mobiliosios komandos specialistų, tiek atvejo vadybininkų funkcijos, mobiliosios komandos tikslai, darbo organizavimo tvarka.

Mobiliosios komandos specialistai Ilona Kislienė, Romalda Stasionienė ir Virginijus Tamulionis domėjosi,  kokios paslaugos prieinamos šeimoms jų gyvenamoje vietoje, pasidalino pastebėjimais teikiant pagalbą minėtų savivaldybių šeimoms.

Vienoje savivaldybėje mobiliosios komandos specialistams teko atsakyti į atvejo vadybininkei  šeimos užduotą klausimą: „Ar gali pas mus dar atvažiuoti mobiliosios komandos specialistai?“  „Taip pat išgirdome atvejo vadybininkės pastebėjimą, kad „šeima, esanti labai sunkioje krizinėje situacijoje ir vengianti priimti specialistų pagalbą, įsiklausė į mobiliosios komandos rekomendacijas ir šiuo metu jau stebimi teigiami pokyčiai“. Tai svarbūs ir specialistus motyvuojantys pastebėjimai“, – sako Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einanti Žaneta Abromaitienė.

Nuo š. m. liepos 1 d. Alytaus apskrities mobiliosios komandos specialistai intensyvią pagalbą teikė  32  šeimoms, gyvenančioms Alytaus apskrityje, viena šeima atsisakė mobiliosios komandos specialistų pagalbos. Šeima, kuri priima pagalbą, dažnai ryžtasi svariems pokyčiams, pradeda gydytis priklausomybes. Po suteiktos intensyvios pagalbos  ir atvejo vadybos proceso taikymo į 5 šeimas sugrįžo  6 vaikai, su kitomis šeimoms dar tęsiama atvejo vadyba.

Anot pasitarimuose dalyvavusios Žanetos Abromaitienės, juose buvo stebimas šiltas kolegų bendravimas, noras konstruktyviai spręsti kylančius klausimus ir padėti šeimoms, kad kuo greičiau galėtų į šeimas sugrįžti vaikai.