Moksleiviai domėjosi vaiko teisių apsaugos klausimais

Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos 5-8 klasių moksleiviai, dalyvaudami projekte „Kam aš svarbus“, aptarė socialinę sistemą Ukmergėje ir nustatė septynias įstaigas ar organizacijas, kurioms rūpi vaikai. Šią savaitę vaikai apsilankė pirmojoje įstaigoje, kuri rūpinasi vaikų gerove – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje Ukmergės rajone.

Vaikus priėmė ir apie atliekamas funkcijas papasakojo bei aprodė darbo kabinetus, vaiko kambarį, atsakė į klausimus vyriausiosios specialistės Rita Grigienė ir Audronė Jasionienė. Vaikai teiravosi, ar visada pasiseka padėti vaikams, ar buvo atvejų, kuomet nepavyko išspręsti problemos, kas padeda spręsti vaikų klausimus, ar buvo Ukmergėje paliktų be priežiūros vaikų, ar yra vaikų globėjų, ar buvo ypatingų atvejų ir kt.

Specialistės papasakojo apie ypatingą atvejį, kuomet reaguojant į pranešimą apie paliktus be priežiūros vaikus (mažamečiai vaikai buvo pastebėti užlipę ant palangių daugiabučio trečiajame aukšte) suvažiavo specialiosios tarnybos: policija, ugniagesiai, vaiko teisių specialistai.

Prie pokalbio su vaikais prisijungė ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas, kuris kiekvienam projekto dalyviui padovanojo po atšvaitą, kad vaikai būtų matomi ir saugūs ne tik dieną, bet ir tamsiu paros metu.