DĖMESIO! Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) administracija Vilniuje kraustosi į naujas patalpas - iš A. Vivulskio g. 13 į Labdarių g. 8.

Dėl kraustymosi galimi ryšio, tiek interneto, tiek stacionarių telefonų, sutrikimai, todėl prašome kantrybės ir supratingumo šiomis dienomis, jeigu nepavyktų operatyviai susisiekti su Tarnybos administracijos darbuotojais.

Naujienos

Nauja patirtis – mokiniai tapo vaiko teisių gynėjais

Pasitinkant artėjančią Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba pakvietė Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos mokinių savivaldos atstovus tapti vaiko teisių gynėjais.

 

Vaikų gynimo dienos proga organizuojamo renginio „Vaikai – vaikų teisių gynėjai“ dalyviai susitiko su Tarnybos vadove Alina Jakavoniene, susipažino su kiekvieno Tarnybos skyriaus veikla, išbandė „Pagalbos vaikams linijos“ konsultantų darbą, sužinojo pagrindinius vaikų gynėjų tikslus.

 

„Vaikų balsas mums – svarbiausias. Tad drąsiai reikškite savo nuomonę, dalinkitės idėjomis, nebūkite abejingi sunkumų patiriantiems draugams. Nuoširdžiai tikiu, kad bent keletas jūsų ateityje pasirinksite vaikų gynėjų darbą ir prisijungsite prie mūsų komandos“, – sakė Tarnybos vadovė A. Jakavonienė.

Pusdieniui tapę Tarnybos darbuotojais, vaikai dalyvo posėdžiuose, kuriuose buvo sprendžiamos vaikų teisių ir pareigų taikymo simuliacinės situacijos; sužinojo, kaip atpažinti smurtą ir kur kreiptis, jeigu yra skriaudžiami patys ar mato skriaudžiamą draugą, klasioką; išgirdo, kodėl su tėvais negalintiems gyventi vaikams geriau augti laikinųjų globėjų šeimose nei vaikų globos namuose; dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose generavo idėjas kaip paskatinti bendraamžius spręsti nesutarimus nenaudojant smurto.  Mokiniai siūlė į tokių vaikų ugdymą įtraukti ne tik tėvus, bet ir artimuosius, kurie yra jiems - autoritetai, taip pat skatinti sporto, muzikos lyderių lankymąsi mokyklose, nes jaunimas - optimistai ir mielai rinksis pozityvų kelią, matydami ir tikėdami sėkmės istorijomis.

„Tiek pokalbio metu su moksleiviais, tiek po jo neapleido geras jausmas. Man ramu dėl Lietuvos ateities: šviesių, brandžių, mąstančių augančių asmenybių, - vaikų, kurie nesitaiksto su smurtu, patyčiomis, griežtomis auklėjimo nuostatomis“, – po renginio sakė Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Dalia Skučaitė.

X