Naujienos

Savipagalba – būdas padėti sau ir kitam

Vilkaviškyje tampa tradicija metų pabaigoje organizuoti kalėdinį savipagalbos grupės susitikimą. Gruodžio antroje pusėje įvyko penkioliktasis 2018 metais savipagalbos grupės susitikimas.

Susitikimo tema – „Gyvenimo prieskoniai“. Prieskonių metafora pasirinkta neatsitiktinai, ja norėta išryškinti vertybes, kurios yra mūsų veiklos pamatas, siekiant pagerinti gyvenimo kokybę.

„Šiek tiek vanilės švelnumo, truputis cinamono jaukumo ir…? Sakinio tęsinį sukūrėme kartu su globėjais (rūpintojais) ir budinčiais globotojais: žiupsnelis atsakomybės bei meilės, truputis pagarbos ir įsiklausymo, šiek tiek rūpesčio, švelnumo, supratimo, paguodos ir viską pabarstome šypsena ir džiaugsmu. Susitikime aptarėme, kas per metus įvyko, ką naujo sužinojome ar išmokome, kas buvo sunkiausia, kas buvo gerai, ką buvo galima padaryti dar geriau, o gal kažką reikėtų pakeisti? “, - pasakojo Sandra Pautienytė, Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos mokymo specialistė.

Savipagalbos grupėse laukiami visi rajono globėjai (rūpintojai), įtėviai ir budintys globotojai. Susitikimuose grupės nariai keičiasi gyvenimiška patirtimi, analizuoja ją, stengiasi tapti atrama vienas kitam.

„Grupėje vyrauja empatijos jausmas, kuris padeda spręsti kiekvieną dieną iškylančias problemas ar sunkumus. Susitikimai pagrįsti bendrumo jausmu, savitarpio supratimu, pasitikėjimu ir pagarba. Svarbu, kad kiekvienas čia atėjęs žmogus turi galimybę pasidalinti patirtimi, mintimis, kurios bus išklausytos“, - sako S. Pautienytė.

Globėjai, girdėdami kitų patirtis, geriau suvokia savo problemas, atranda jų sprendimo būdus. Viena svarbiausių tiesų, kurią suvokia grupės nariai – tai, kad dauguma gyvenimiškų situacijų priklauso nuo jų pačių, kad būtent jie prisiima atsakomybę už savo ir vaikų gyvenimą.

Žmonės, dalyvaujantys savipagalbos grupės veikloje, yra ne tik pagalbos gavėjai, bet ir pagalbininkai. Padėti kitiems reiškia padėti ir pačiam sau.

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos specialistai stiprina bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai inicijavo susitikimą su Alytuje veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis.

Šis susitikimas ypatingai aktualus mobiliajai komandai. „Bendradarbiavimas su nevyriausybinės organizacijos mūsų darbe labai svarbus. Žinodami daugiau apie paslaugas, kurias teikia nevyriausybinės organizacijos, galime šia informacija pasidalinti su šeimomis, atsidūrusiomis krizinėje situacijoje, patarti kur galima kreiptis konkrečiu atveju“, - apie susitikimą pasakojo Alytaus vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliosios komandos vyriausiasis specialistas Virginijus Tamulionis.

Į susitikimą atvyko Alytaus miesto moterų krizių centro, Maltos ordino pagalbos tarnybos, Alytaus miesto bendruomenės centro, organizacijos „Gelbėkit vaikus“, „SOS vaikų kaimai Lietuva“ ir viešosios įstaigos „Devynios galybės“ atstovai.  Pristatę savo veiklas ir teikiamas paslaugas susitikimo dalyviai susipažino su mobiliosios komandos darbu, vykdomomis funkcijomis.

Abejonių nekyla, juk būtent mobiliosios komandos specialistams, dirbantiems intensyvų darbą su šeima, aktualu, kaip padėti šeimai, pasitelkiant ir kitas organizacijas, kad šeima jaustųsi saugi. „Šeimų įtraukimas į bendruomenę gali tapti pagalba žmogui, išgyvenančiam krizę. Žmonės, įtraukiami į tarpusavio pagalbą yra atsparesni patiriamam stresui“, - paaiškino psichologė, mobiliosios komandos vyriausioji specialistė Romalda Stasionienė.

Mobiliosios komandos darbuotojai įsitikinę, kad pagalba kitiems teikia abipusę naudą.  „Dirbdamas mylimą darbą, aš ne tik padedu šeimoms, aš realizuoju save“, - teigė V. Tamulionis.

„Susitikime gavome daug naujos informacijos. Norime paskatinti visuomenę naudotis jai siūlomomis nevyriausybinių organizacijų paslaugomis“, - kalbėjo socialinė darbuotoja, mobiliosios komandos vyriausioji specialistė Ilona Kislienė.

Mobiliosios komandos specialistai įsitikinę: susitikimas buvo produktyvus, o bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis taps dar intensyvesniu.

Ukmergės Tarnybų darbuotojai ištesėjo globos centro vaikams duotą pažadą

Tarpšventiniu laikotarpiu Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Ukmergės rajone (toliau – VTAS) darbuotojai kartu su Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrine gelbėjimo tarnyba (toliau – Vilniaus  APGV) kaip ir buvo žadėję, suorganizavo renginį globos centro vaikams. 
VTAS darbuotojos Rita Grigienė, Romualda Civilkienė ir Audronė Jasionienė kartu su Ukmergės globos centro laikinosios grupės ugdytiniais ir jų socialine darbuotoja Rita Dūdiene lankėsi Ukmergės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Jos viršininkas Dainius Vyšniauskas susipažino vaikus su ugniagesio-gelbėtojo profesija, papasakojo apie gaisrų pavojus, mokė, kaip jų išvengti ir kaip elgtis kilus gaisrui. 
„Vaikai sužinojo, kad ugniagesys dirba 24 val., privalo būti puikios fizinės formos, daug sportuoti, o į gaisrą ar kitą nelaimę geba pasiruošti vos per 1 minutę. Taip pat vaikai savo rankomis galėjo paliesti ugniagesių aprangą, iš arti apžiūrėti automobilius, įrangą, kuri reikalinga gesinant gaisrą, gelbėjant žmones. Ukmergės globos centro ugdytiniai pabuvojo ir imitaciniame dūmų kambaryje. Čia vaikai buvo mokomi, kaip elgtis gaisro atveju, įgijo žinių apie saugų elgesį su ugnimi, gavo dovanų mokomuosius plakatus, sužinojo, kokia svarbi ir reikalinga ugniagesio-gelbėtojo profesija“, – sako VTAS darbuotoja R. Grigienė. 
VTAS darbuotojos rado progą susirinkusiems vaikams priminti, kad iškilus pavojui jie visuomet gali kreiptis ir į bet kurį vaiko teisių apsaugos specialistą.

 

Spalvingas vaikų piešinys neleis pamiršti jų svajonių

Marijampolės savivaldybės Sasnavos vaikų ir jaunimo gerovės centre „Židinys“ buvo suorganizuota šventinė popietė „Uždekime kartu Šv. Kalėdų židinį“. Šventė skirta globojamiems ir vaikų dienos centrą lankantiems vaikams. Juk labai svarbu, kad švenčių dvasia pasiektų ir tuos vaikus, kurie auga globos namuose.

Pasveikinti vaikus su artėjančiomis šventėmis ir įteikti jiems kalėdinių dovanų atvyko Marijampolės savivaldos atstovai, miesto tarybos nariai, Sasnavos seniūnė ir Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Dovilė Burbaitė.  

Jauki  ir nuoširdi vaikų paruošta programa, Kalėdų senelio apsilankymas ir šiltas bendravimas  sukūrė nuostabią atmosferą, įžiebusią vaikams ir šventės dalyviams džiaugsmingą nuotaiką.

Savo ruožtu Vaiko teisių apsaugos skyrius surengė neįprastą siurprizą vaikams ir padovanojo piešimui parengtą drobę, kurioje mažieji įamžins savo svajones. 

„Galima tikėtis, kad vaikų piešinio pateikimas ir jų lūkesčių aptarimas, sudarys galimybę dar vienam maloniam susitikimui su globojamais vaikais, pasidalinant kartu patirtais švenčių įspūdžiais. Šis vaikų piešinys bus saugomas Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje“, - teigė D. Burbaitė.

 

Susitikimo metu Alytaus rajone mažieji domėjosi vaiko teisių apsaugos specialisto darbu, o suaugusieji – grėsmės lygio vaikui nustatymu

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus rajone specialistai inicijavo vietinės bendruomenės švietimą. Skyriaus darbuotojams ši mintis kilo po pastaruoju metu žiniasklaidoje vis dažniau pasirodančių faktų apie Vaiko teisių apsaugos sistemos veiklą, kai informacija pateikiama sutirštintomis spalvomis ir neretai be pagrindo sukelia visuomenės nerimą.  

Ryškiai juntamas visuomenės susirūpinimas vaikų gerove, žmonėms kyla vis daugiau klausimų. Būtent į bendruomenės klausimus ir nusprendė atsakyti Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Alytaus rajone darbuotojos: patarėja Renata Kruk ir vyriausioji specialistė Snieguolė Sakalauskienė.

Jos tęsia lapkričio mėnesį pradėtus apsilankymus ir susitikimus Alytaus rajono vaikų ugdymo įstaigose. Pastarosiomis dienomis specialistės apsilankė Butrimonių ir Simno seniūnijose esančiuose ikimokyklinio ugdymo skyriuose bei Pivašiūnų vaikų dienos užimtumo centre.

R. Kruk ir S. Sakalauskienė pristatė Vaiko teisių apsaugos skyriaus veiklą ir Vaiko teisių apsaugos reformos aktualijas. Daug klausimų sulaukė apie grėsmės lygio vaikui nustatymo procedūrą, su kuria Vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus rajone darbuotojos išsamiai supažindino besidominčius bendruomenės narius.  

„Nuoširdžiai kviečiame bendradarbiauti, išsakyti savo mintis, klausti ir eiti į dialogą“, - R. Kruk kreipėsi į susirinkusiuosius.  

Į susitikimus atvykę vaikai taip pat neslėpė susidomėjimo. Jie klausinėjo apie Vaiko teisių apsaugos specialisto darbą. Vyresnieji pasidalino įžvalgomis apie patyčių problemas mokykloje. „Netylėkite, jei susiduriate su smurtu ar kitais sunkumais. Mes pasiryžę jums padėti“, - vaikus paragino S. Sakalauskienė.  Tiek vaikams, tiek suaugusiesiems bei Švietimo įstaigų darbuotojams Vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus rajone darbuotojos išdalino kontaktus, kuriais jie gali kreiptis pagalbos.

„Manau, kad mes įnešėme aiškumo ir konkretumo, išsklaidėme abejones ir nuogąstavimus, pakvietėme tartis kilus klausimams, taip pat kartu apžvelgėme dabartinę situaciją ir galimas  problemas“, - susitikimą apibendrino R. Kruk.

Tarnyba sveikina Jus su artėjančiomis šventėmis

Sveikiname su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais.

Lai artėjančių Šv. Kalėdų dvasia Jūsų širdis pripildo artumu, ramybe, darna.

Tegul ateinantys 2019 metai būna prasmingų darbų, drąsių idėjų ir geranoriškumo metai.

Nuoširdžiai

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba

Kupiškyje vaiko teisių apsaugos specialistai vykdė akciją „Saugios Šv. Kalėdos“

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Kupiškio rajone specialistės ir Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmos budinčios pamainos ugniagesiai gelbėtojai vykdė prevencinę akciją „Saugios šv. Kalėdos“.

Prevencinės akcijos metu buvo lankytasi VšĮ Kupiškio vaikų dienos centre. 

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Kupiškio rajone vyriausiosios specialistės Ingos Ramanauskienės, vaikams pristatyta vaiko teisių apsaugos skyriaus veikla: „Diskutuota apie vaikų teises ir pareigas, priminta, kur jiems reikėtų kreiptis pagalbos. Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai vaikus informavo, kaip saugiai elgtis ant ledo, šventiniu laikotarpiu saugiai naudoti pirotechnikos gaminius. Supažindino su ugniagesių gelbėtojų veikla, jų kasdienybe.“

Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Kupiškio rajone specialistai ir Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai sveikino visus artėjančių Šv. Kalėdų proga, linkėjo jas sutikti saugiai.

Visiems vaikams buvo įteiktos „Vaiko Konstitucijos“, atminimo dovanos.

Tarnybos atstovai pasveikino Nemenčinės Vaikų ir paauglių socialinio centro auklėtinius artėjančių švenčių proga

Prieš gražiausias žiemos šventes Nemenčinės mieste veikiantis VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ savo kalėdine nuotaika tradiciškai dalinosi su visais susirinkusiais.

Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras virto šventiška pasakų erdve, kurioje pakilią nuotaiką skleidė vaikų spektakliai, sukurti pagal populiarias pasaulio pasakas, muzikiniai pasirodymai, šokiai, įspūdingi kalėdiniai kostiumai, vaikų juokas bei žiūrovų plojimai.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Įvaikinimo ir globos skyriaus patarėja Rūta Pabedinskienė, Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus l. e. p. vedėja Silva Lukoševičienė, Vilniaus rajono vicemerė Teresa Demeško, Vilniaus rajono Socialinių paslaugų centro direktorė Beata Bartkienė renginio metu pasveikinti vaikus su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais.

„Įstaigos vadovams dėkoju už meilę vaikams, už nuolatinį tobulėjimą, veržlumą, neišsenkančią energiją ir kantrybę. O jums, vaikai, linkiu kalėdinę šilumą, jaukumą, viltį jausti kiekvieną dieną. Linkiu tikėti savo jėgomis ir esančiais šalia“, - sakė l.e.p. vedėja S. Lukoševičienė.

 

X