Naujienos

Savivaldybėms pristatytos Tarnybos ir savivaldybių administracijų funkcijos

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas, pavaduojantis direktorių, Jan Maciejevski savivaldybių merams, administracijų direktoriams, vaiko teisių apsaugos, socialinės paramos specialistams detaliai pristatė vaiko teisių apsaugos pertvarkos eigą.

J. Maciejevski pristatė Tarnybos ir savivaldybių administracijų funkcijas, detaliai apžvelgė pasirengimą vaiko globai, aptarė, kaip vyksta vaiko laikinosios globos organizavimas, išanalizavo kompetencijų, organizuojant vaiko globą, paskirstymą.

Daugiau informacijos ieškokite čia:

Vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka (Tarnybos ir savivaldybių administracijų funkcijos)

Vyriausybėje aptarta vaiko teisių apsaugos centralizacija

Šiandien Vyriausybėje su savivaldybių merais, administracijų direktoriais, vaiko teisių apsaugos, socialinės paramos specialistais aptarta vaiko teisių apsaugos pertvarkos eiga. Savivaldybių atstovams atsakyta į kylančius su vaiko teisių apsaugos sistemos centralizacija susijusius klausimus ir neaiškumus, aptarti praktiniai šios pertvarkos įgyvendinimo aspektai.

„Esminiai šios būtinos reformos tikslai yra teikti savalaikę ir šeimos poreikius atitinkančią prevencinę pagalbą vaikui ir šeimai, sukurti ir taikyti vienodą vaiko situacijos įvertinimo, atvejo vadybos ir vaiko paėmimo iš šeimos praktiką, o kad pokyčiai būtų sėkmingi – vaiko teisių apsaugą įgyvendinti centralizuotai per bendrą vaiko teisių apsaugos sistemą ir kvalifikuotus specialistus“, – susitikime akcentavo socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas, pavaduojantis direktorių, Jan Maciejevski pristatė algoritmą, detaliai nurodantį, kaip veiks vaiko teisių sistemos apsauga po būtinos vaiko teisių apsaugos reformos. Direktoriaus pavaduotojas, pavaduojantis direktorių, J. Maciejevski detaliai pristatė, kaip bus paskirstytos visų vaiko teisių apsaugą užtikrinančių grandžių atsakomybės, kaip praktiškai veiks sistema.

J.Maciejevski prabrėžė, jog itin svarbus bendradarbiavimas: „Visai sistemos reformai būtinas bendradarbiavimas ir geranoriškas dalinimasis informacija, ne tik bendravimas per formalius įsakymus.“

Rengiantis naujos vaiko teisių apsaugos sistemos pradžiai nuo liepos 1-osios, parengti reikalingi įstatymų ir Vyriausybės nutarimų pakeitimai, parengti ir su praktikais aptarti Globos centrų veiklos, Atvejo vadybos, Vaiko situacijos grėsmės lygio nustatymo ir vaiko paėmimo iš šeimos veiklos aprašai. Išgrynintos vaiko teisių apsaugos skyrių funkcijos, suformuota nauja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos organizacinė struktūra ir nuostatai, sudaryti planai ir biudžetai, telkiamos kompetencijos.

Naujojoje tarnyboje iš viso dirbs 644 darbuotojai – 230-ia pareigybių daugiau nei dabar darbuojasi visuose Vaiko teisių apsaugos skyriuose savivaldybėse. Vaiko teisių apsaugos specialistų ir atvejo vadybininkų mokymai numatyti gegužę ir birželį. 2018 m. atvejo vadybininkų ir socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimomis, pareigybių išlaikymui savivaldybėms papildomai skirta per 3,5 mln. Eur. Rengiantis sklandžiam perėjimui prie centralizuotos sistemos, šiuo metu pasirašomos sutartys dėl patalpų su savivaldybėmis ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžiomis įstaigomis, organizuojamas aprūpinimas transportu, įsigyjamos būtinos specialistų veiklai priemonės bei paslaugos ir t. t.

Kviečiame visus kuo plačiau dalintis!

Kas bendro tarp grupės „The Beatles“ nario, gitaristo, dainų kūrėjo, aktorius Džono Lenono, JAV verslo magnato ir išradėjo, vieno „Apple“ kompanijos įkūrėjų Styvo Džobso, vienos įžymiausių XX amžiaus kino žvaigždžių, aktorės Merilin Monro ir pirmojo demokratiškai išrinkto Pietų Afrikos Respublikos prezidento, apdovanoto Nobelio taikos premija Nelsono Mandelos?

Visi jie buvo įvaikinti.

Dėl jų pasaulis tapo gražesnis. Priimkime vaikus į savo šeimas. Vaikų namus palikime praeityje.

Kviečiame visus kuo plačiau dalintis žinia:

https://www.youtube.com/watch?v=x8Pb3_t_ZHc

Kviečiame dalyvauti dviejuose kūrybiniuose konkursuose!

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba kviečia visus Lietuvos moksleivius dalyvauti kūrybiniame rašinių ir piešinių konkurse, skirtame paminėti tarptautinę Vaikų gynimo dieną, kurią kasmet švenčiame birželio 1-ąją.
 

Kviečiame vaikus rašyti rašinius tema „Laiškas vaikų teisių gynėjui“.
 
Taip pat laukiame visų Lietuvos vaikų piešinių tema „Kaip įsivaizduoji vaiko teisių gynėją?“. Kaip jis atrodo, ką veikia kasdien? Į ką jis panašus? Tai herojus, personažas ar žmogus?
 
Galite pasirinkti rašyti rašinį ar piešti piešinį. Taip pat galite dalyvauti abiejuose konkursuose. Laukiame jūsų kūrybos!
 
Visi dalyvavusieji konkursuose bus apdovanoti Tarnybos padėkomis. Pačių kūrybiškiausių, originaliausių ir įdomiausių darbų autoriai birželio 1 dieną bus apdovanoti Tarnybos įsteigtais prizais. Laimėtojų bus net 30! Apdovanosime po penkis geriausius 1–4 klasių, 5–8 klasių ir 9–12 klasių rašinių ir piešinių autorius.
 
Piešinius ir rašinius siųskite iki gegužės 13-tos dienos adresu: A.Vivulskio g. 13, 03221 Vilnius.
 
Piešiniai ir rašiniai bus eksponuojami Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos skyriuose visoje Lietuvoje.
 
Vaiko balsas – mums svarbiausias!

Sveikiname su Šv.Velykomis!

Sveikiname visus Jus su Šv.Velykomis!

Linkime prasmės ir pilnatvės, dvasios harmonijos ir  ramybės.

Tegul kartu su pavasariu į Jūsų namus ateis ramybė, šiluma ir džiaugsmas.

Tegul atbundanti gamta mums primena, kad po tamsios nakties visada išaušta šviesus rytas, po triukšmo ateina tyla, o po audros giedra.

Linkime vilties, atsinaujinimo ir tikėjimo, kad einame teisingu keliu!

Gražių ir prasmingų Šv. Velykų!

Nuoširdžiai,

Tarnybos kolektyvas

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje įvyko Atvirų durų dienos

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje kovo 21–22 dienomis vyko Atvirų durų dienos. Renginyje visi susidomėjusieji buvo konsultuojami vaiko teisių pažeidimų, globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo pagal GIMK programą, vaiko teisių apsaugos sistemos centralizacijos klausimais.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikino tarnybos specialistai konsultavo svečius, atsakė į visus jiems svarbius klausimus. Svečiai sužinojo, kokios naujienos laukia Lietuvos šeimų nuo liepos 1 dienos, kaip reaguoti, kur kreiptis, turint informacijos apie vaiko teisių pažeidimus šeimoje, švietimo įstaigose, kaip veikia globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programa GIMK.

Šiandien – pasaulinė Dauno sindromo diena

Dalis naujagimių gimsta sirgdami genetine liga – Dauno sindromu arba trisomija 21 (1866 m. John Landon Down pirmasis aprašė šią ligą). Mokslininkams iki šiol nepavyksta nustatyti, dėl ko gimsta naujagimiai su Dauno sindromu. Rizika pagimdyti vaiką vienoda visų rasių, socialinių grupių, įvairaus išsilavinimo ar religinių pažiūrų žmonėms. Visgi nustatyta, jog rizika pagimdyti Dauno liga sergantį vaiką didėja moterims nuo 35–40 m. Vaikai, kuriems nustatytas Dauno sindromas, neretai vadinami „saulytėmis“ arba „saulės vaikais“.

Lietuvoje dalis tėvų išsigąsta ir atsisako savo Dauno sindromu sergančių biologinių vaikų, tačiau šiandien galima pasidžiaugti, kad be tėvų globos likę Dauno sindromu sergantys vaikai nelieka vieni. Jie randa namus.

Mūsų šalyje Dauno sindromu sergantys ir tėvų globos netekę vaikai auga vaikų globos namuose arba būna įvaikinami užsienio piliečių. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, organizuodama šių vaikų įvaikinimą, bendradarbiauja su JAV įvaikinimo agentūra „The open door adoption“. Ši organizacija iki 2021 vasario 28 d. turi įgaliojimą veikti Lietuvoje vykdant tarptautinį įvaikinimą.

Visai neseniai keturiolikos metų mergaitė, serganti Dauno sindromu, rado namus JAV. Pasak JAV įvaikinimo agentūros „The open door adoption“ įgaliotosios atstovės Lietuvoje Silvos Jūratės Savickaitės, kiekvienas vaikas nusipelno gyventi šeimoje, todėl labai džiugu, kad mergaitei pavyko rasti namus. „Vasario 28 dieną Aistei buvo įteiktas JAV pilietybės pažymėjimas. Kadangi Aistė moka parašyti savo vardą, ji pasirašė pilietybės gavimo knygoje. Mergaitė džiaugėsi tėvų ir visos ją priimančios bendruomenės sveikinimais,“ – pasakoja S. J. Savickaitė.

Dauno sindromu sergantis vaikas yra išskirtinis, o šeimoms, norinčioms įvaikinti tokį vaiką, reikia ypatingo pasirengimo. Šeimos priima ilgalaikį sprendimą, žino, kad visą gyvenimą susidurs su sunkumais. Priimdamos sprendimą įvaikinti, šeimos visada kalba apie tokių vaikų galimybes, kurios skleidžiasi tik šeimoje ir visuomenėje, priimančioje vaiką ir šeimą kaip visumą. Kiekvienas vaikas yra nusipelnęs gyventi šeimoje. 

Pasak S. J. Savickaitės, norinčioms įvaikinti Dauno sindromu sergantį vaiką šeimoms yra pasakojama apie vaikų poreikius ir jų galimybes, kurios atsiskleidžia tik mylinčioje ir priimančioje visuomenėje.

„Visi Dauno sindromu sergantys vaikai anksčiau ar vėliau eina į mokyklą, mokosi, išmoksta anglų kalbą. Jų sugebėjimai vis auga. Štai ir anksčiau JAV piliečių įvaikintas lietuvis Benas iš pradžių visai nekalbėjo, susikalbėdavo tik ženklų kalba, bet laikui bėgant jis išmoko anglų kalbą,“ – džiaugiasi JAV įvaikinimo agentūros atstovė.

Ministras Linas Kukuraitis Seime pristatė vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką

Liepą turinčioje pradėti veikti naujoje vaiko teisių apsaugos tarnyboje žada dirbti mažiausiai 90 proc. dabar savivaldybėse dirbančių vaiko teisių specialistų, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras. Lino Kukuraičio teigimu, darbo pasiūlymai pateikti visiems 375 vaikų teisių specialistams, kurie dirba savivaldybėse.

Ministras taip pat teigė, kad vaiko teisių apsaugos specialistai regionuose jau dabar uždirba daugiau negu vidutinis atlyginimas Lietuvoje, ir būtent konkurencingas atlyginimas padeda pritraukti darbuotojus.

Iš 59 savivaldybių sulaukta atsakymų, kad kol kas 8 proc. darbuotojų nesutinka pereiti į naująją struktūrą.

„Laukiame naujausių duomenų ir tada turėsime galutinį procentą, bet bent jau dėl 89,26 proc. darbuotojų esame tikri, kad jie pereis į naują struktūrą“, – antradienį Seime per Vyriausybės pusvalandį teigė ministras.

Jis Seimo nariams pristatė, kaip vyksta pasirengimas liepos 1 dieną įsigaliosiančiai naujai centralizuotai vaiko teisių apsaugos sistemai.

Pasak L.Kukuraičio, planuojama, kad naujoje struktūroje dirbs 644 darbuotojai.

Darbuotojų perkėlimo procedūros bus pradėtos balandžio 15 dieną.

„Mums reikia Vyriausybės nutarimų dėl įstaigos nuostatų ir didžiausio leistino skaičiaus. Tada mes visiems išdalinsime pareigybines instrukcijas. Kol neturime patvirtintos įstaigos struktūros ir darbuotojų skaičiaus, negalime išdalinti tų pareiginių instrukcijų. Nuo balandžio 15 d. bus kiekvienam aišku, ką jis konkrečiai darys, nes visos pareigybinės instrukcijos jau yra parengtos“, – sakė L.Kukuraitis.

Ministro teigimu, savivaldybės sutiko perduoti vaiko teisių specialistams 42 automobilius, 44 bus papildomai nuomojami.

„Tai turėtų užtikrinti poreikį tiek kasdieniu pagrindu lankyti šeimas ir užtikrinti transporto poreikį, tiek užtikrinti budėjimą, kurį mes organizuosime per budinčiuosius, o taip pat ir mobiliųjų komandų poreikį“, – tvirtino L.Kukuraitis.

Daugiau skaitykite: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/l-kukuraitis-i-centralizuota-vaiko-teisiu-apsaugos-istaiga-zada-pereiti-90-proc-darbuotoju-56-943550?utm_source=rssfeed_default&utm_medium=rss&utm_campaign=rssfeed

X