Naujienos

Europos Komisijos atstovams pristatytas institucinės globos pertvarkos projektas

Šiandien Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame susitikime su Europos Komisijos atstovais socialinių reikalų Lietuvoje klausimais pristatė tarnybos vykdomą institucinės globos projektą ,,Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“.

Taip pat ji akcentavo neseniai priimto Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo svarbą, Civilinio kodekso pakeitimus, kuriais siekiama užtikrinti vaikų saugumą šeimoje ir pagreitinti vaikų globos bei įvaikinimo procedūras, ir kitus priimtus sprendimus, susijusius su vaikų gerove.

Ž. Žukauskaitė-Kasparienė pabrėžė, kad pagrindinis politinis strateginis tikslas – pasiekti, kad Lietuvoje iki 2020 m. globos įstaigose neliktų vaikų. 

Tarnybos specialistai dalyvavo pagalbos centro „Sprendžiame kartu“ atidaryme

Spalio 10 d. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Pagalbos vaikams skyriaus vedėja Evelina Firaitė ir institucinės globos pertvarkos projekto Vaiko ir šeimos gerovės ekspertas Audrius Natkevičius dalyvavo kompleksinės pagalbos ir paramos centro „Sprendžiame kartu“ atidaryme. Įstaigą atidarė Dingusių žmonių šeimų paramos centras. Atidarymo kaspiną perkirpo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, Vidaus reikalų ministerijos kancleris Algirdas Stončaitis ir Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalja Kurčinskaja.

„Už saugią Lietuvą“ Utenoje – apie gerąją regiono praktiką ir sritis, kur reikia padirbėti

Šiandien, spalio 6 d., socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė kartu su komanda vieši Utenos rajono savivaldybėje, kur vyksta 9-asis Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ renginys.
Daugiau informacijos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje

Tarnyba kreipėsi į Vyriausiąją administracinių ginčų komisiją dėl galimo pažeidimo įvertinimo

Galimas pažeidimas nustatytas skirstant projekto „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ lėšas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) peržiūrėjo pirkimų dokumentus ir savo sprendime nurodė, jog institucinės globos pertvarkai skirtos informacinės sistemos sukūrimo paslaugos galimai įsigytos didesne nei vidutinė tokių paslaugų rinkos kaina. Siekiant nustatyti, ar buvo padarytas pažeidimas, Tarnyba kreipėsi į Vyriausiąją administracinių ginčų komisiją.
Tarnyba bendradarbiaus su visomis atsakingomis institucijomis, kad tyrimas būtų vykdomas sklandžiai ir atliktas artimiausiu metu. 

Viceministrė V. Šilalienė: „Tampame komanda, susitelkusi bendram darbui dėl vaikų gerovės“

Šiandien, rugsėjo 29 d., Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė bei šios tarnybos atstovai su dvidešimt trijų miestų ir rajonų savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių specialistais aptaria vaiko teisių apsaugos institucinės pertvarkos klausimus. Susitikime kalbama apie esamą vaiko teisių apsaugos sistemos situaciją. Sistemoje dirbantys specialistai pateikia nuomonę, pasiūlymus ir pastebėjimus, kurie svarbūs, priimant sprendimus, susijusius su vakar priimtu Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu.

Prie apskritojo stalo – apie vaiko teisių apsaugos sistemos pokyčius, kelius į tikslą ir solidarumą

Šiandien, rugsėjo 28 d., Panevėžio miesto savivaldybėje socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė bei šios tarnybos atstovai susitinka su septyniolikos miestų ir rajonų savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių specialistais. 

L. Kukuraitis: „Šiandien legendinė diena – Seimas pritarė naujos kokybės vaiko teisių apsaugos sistemos ateičiai“

Šiandien Seimas pritarė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projektui. Tai svarbus žingsnis užtikrinant didesnį vaikų ir šeimų saugumą šalyje bei pertvarkant visą vaiko teisių apsaugos sistemą, kuri, kaip parodė praeities įvykiai, funkcionavo labai neefektyviai. Įstatymo projektu reglamentuojamos pagrindinės vaiko tėvų ir kitų vaiko atstovų pagal įstatymą teisės, pareigos ir atsakomybė.
Daugiau informacijos Sociainės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje

Klaipėdos vaikų globos namų „Rytas“ artimiausiuose planuose – globotiniams sukurta šeimai artima aplinka

Rugsėjo 26 d. socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė bei šios tarnybos atstovai lankėsi Klaipėdos vaikų globos namuose „Rytas“.

X