Naujienos

Alytuje diskutuojame apie vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką: kaip pasirengti ją įgyvendinti?

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė pristato vaiko teisių apsaugos sistemos pokyčius. Vyksta diskusija apie institucinės globos pertvarkos procesus, vaiko teisių apsaugos sistemos centralizaciją bei laukiamus pokyčius, įsigaliojus Vaiko teisių pagrindų įstatymui  2018 m. liepos 1 d.  

Susitikime dalyvauja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai, Seimo narys Julius Sabatauskas, Alytaus miesto, Alytaus rajono savivaldybių Vaiko teisių apsaugos darbuotojai, administracijų vadovai, Alytaus vaikų globos namų, Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų direktoriai.

Tarnybos atstovai taip pat atskirai susitiks su Alytaus miesto ir Alytaus rajono savivaldybių administracijos vadovais bei Vaiko teisių skyrių specialistais, su kuriais aptars būsimą darbą kartu, išklausys jų lūkesčius, rūpesčius, atsakys į rūpimus klausimus, informuos apie laukiamus pasikeitimus bei pristatys Tarnybos viziją.

Apsilankę Alytaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, Tarnybos atstovai domėjosi įstaigos pertvarkos procesu, ten augančių vaikų likimais, pabrėždami, kad vaikai neturėtų nei papulti į tokią aplinką nei augti tokiose įstaigose. Šiam tikslui pasiekti yra reikalingos visų mūsų bendros pastangos.

Ministras Linas Kukuraitis apie inistitucinės globos pertvarką per LRT televiziją!

Kada realiai pradėsime jausti Matuko reformos įstatymą ir kaip pavyks (o pavyks!) 2020 m. visus vaikus iš globos namų apgyvendinti bendruomenėse – į žurnalistės Joanos Lapėnienės klausimus atsako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

LRT televizijos laida „Metų Panorama“ bus transliuojama gruodžio 31 dienos vakarą. Didžiuojamės, kad šie darbai – tarp metų svarbiausių!

Daugiau informacijos apie Pertvarką www.pertvarka.lt.

Šiandien – Spalvoto meduolio diena!

Su vaikų džiaugsmais, o dažnai ir rimtomis problemomis kasdien susidurianti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė Spalvoto meduolio dienai skirtame interviu vardina ne tik spręstinas problemas, bet ir pateikia daug naudingų patarimų. O pokalbio grožį ir prasmę iliustruoja ištrauka iš jos kalėdinio palinkėjimo: „Girdėkime vaikus! Neapsimeskime, kad jų klausomės, bet tikrai klausykimės ir girdėkime.“

Skaitykite daugiau: https://gyvbudas.lrytas.lt/…/praktiskas-patarimas-kaip-va…/…

 

Parodoje „Vaikų šalis“ pristatysime akciją „Vaiko globa – neįkainojama dovana“

Jau šį savaitgalį, lapkričio 24–26 d., Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vykdoma socialinė-informacinė akcija „Vaiko globa – neįkainojama dovana“ bus pristatoma LITEXPO parodoje „Vaikų šalis“.

Tarnybos specialistai kartu su Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo atestuotais socialiniais darbuotojais bei savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais supažindins šventės dalyvius su vaiko globos (rūpybos) šeimoje ir įvaikinimo aktualijomis bei galimybėmis. Parodos dalyviams bus teikiama informacinė dalomoji medžiaga, besidomintiesiems bus suteikta visa reikalinga informacija.

Nepraeikite pro šalį!

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba 2014 m. gegužės 2 d. pradėjo socialinę-informacinę akciją „Vaiko globa – neįkainojama dovana“. Akcijos tikslas – kuo plačiau skleidžiant informaciją apie likusių be tėvų globos vaikų globą ir įvaikinimą bei šeimų galimybes priimti į savo namus šiuos vaikus, atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad vaiko globa – neįkainojama dovana ne tik vaikui, bet ir jį globojančiam suaugusiajam, visuomenei bei valstybei.

Nepraleiskite Spalvoto meduolio dienos!

Šį šeštadienį, lapkričio 25 d., 10–18 val. kviečiame atvykti į pasirinktą Spalvoto meduolio dienos kepyklėlę kartu spalvinti meduolių ir taip prisidėti prie globojamų vaikų organizuojamo renginio bei savanorystės skatinimo. 

„Be tėvų globos likusių vaikų savarankiškumo ir savanorystės skatinimas yra labai svarbus ne tik patiems vaikams, bet ir plačiajai visuomenei, būsimiems tėvams. Tokios iniciatyvos suartina šeimą ir draugus, padeda susitikti globojamiems vaikams ir būsimiems įtėviams, skatina globojamų vaikų savanorystę. Norime, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie  šią šventę, ir kuo daugiau tokių vaikų turėtų galimybę joje apsilankyti, todėl prisijungėme prie akcijos ir padėsime į kepyklėles visoje Lietuvoje vaikams atvykti net ir iš pačių atokiausių šalies kampelių“, – teigia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė, pažymėdama, kad Spalvoto meduolio diena šiemet vyksta 13-oje Lietuvos miestų, daugiau nei 30 kepyklėlių ir bendruomenių.

Detalus šventės žemėlapis su adresais: goo.gl/dSBbDh.

Devintus metus vykstanti Spalvoto meduolio diena kasmet suburia tūkstančius žmonių visoje Lietuvoje kartu su draugais, šeimos ar bendruomenės nariais marginti meduolių. Taip maloniai būnant kartu praėjusiais metais buvo išpiešta apie 10 tūkst. šios prasmingos šventės simbolių – imbierinių meduolių. Tikimės, kad šiemet jų skaičius dar labiau išaugs. 

Kaune 24 savivaldybių atstovai supažindinami su vaiko teisių apsaugos sistemos pokyčiais

Šiandien, lapkričio 21 dieną, Kauno miesto savivaldybėje vyksta trečiasis Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos organizuojamas susitikimas su savivaldybių socialinės paramos skyrių vedėjais bei tarpinistitucinio bendradarbiavimo koordinatoriais. 24 savivaldybių atstovai supažindinami su Vaiko teisių apsaugos institucinės pertvarkos modeliu, Vaiko teisių apsaugos įstatymo pakeitimo projekto naujovėmis, Vaiko teisių apsaugos skyrių centralizacija, taip pat pristatoma ir aptariama atvejo vadyba, globos centrų funkcijos ir budinčių globotojų sistema.

Tarnybos ir socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai susitikime pabrėžia vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo įgyvendinimą ir koordinuotai teikiamų paslaugų tvarkos aprašą, kurį pasirašė trys ministrai – Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo ir Sveikatos apsaugos.

Šių metų rugsėjo 28 d. Seimas priėmė Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimo įstatymą, kuris įsigalios nuo 2018 m. liepos 1 d., kuriuo siekiama pertvarkyti vaiko teisių apsaugos sistemą. „Sukursime nepertraukiamai veikiančią vaiko teisių apsaugos sistemą, kuri užtikrins vienodą praktiką, apsaugant ir ginant vaiko teises. Pradės veikti kitos kokybės vaiko teisių apsauga. Mūsų siekis - visoje Lietuvoje turėti tuos pačius vertybinius pamatus, aiškų reagavimą į vaiko teisių pažeidimus ir operatyvų sprendimų priėmimą, - susitikime pabrėžia Valstybės vaiko teisių pasaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė, pažymėdama, kad labai svarbi visų susirinkusių praktika ir bendradarbiavimas, nes įsigaliojus įstatymui, savivaldybėse dirbantys Vaiko teisių apsaugos skyrių darbuotojai taps centrinės institucijos darbuotojais, tad Tarnyboje dirbs per 550 žmonių. Vaiko teisių apsaugos tarnybos bus pavaldžios centrinei institucijai ir dirbs pagal vieningus standartus.

Susitikime dalyviams pristatoma nauja Tarnybos schema, vyksta praktinės užduotys – darbas grupėme, kuriose dalyviai iš praktinės pusės gali pasižiūrėti, kaip įstatymo pasikeitimai įtakos jų darbą, dirbant su konkrečiais atvejais, siūlydami išeitis, vertindami rizikas, teikdami pasiūlymus bei dalindamasi savo patirtimi ir gerąja praktika. Vyksta diskusijos ir situacijų aptarimai.

Susitikimuose dalyvauja savivaldybių, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai.

Susitikimų prezentacijas galite rasti čia:

Vaiko teisių apsaugos skyrių centralizavimas Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo Nr. I-1234 pakeitimo įstatymo kontekste

Vaiko teisių apsaugos sistemos naujovės Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo kontekste

Atvejo vadyba

Vaiko teisių apsaugos sistemos schema

Tarnyboje vieši Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrių specialistai

Šiandien, lapkričio 20 d., Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje vieši Marijampolės apskrities savivaldybių administracijų vaiko teisių apsaugos skyrių specialistai iš Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, šakių r., Vilkaviškio r.

Tarnybos vadovai ir specialistai supažindina būsimus bendradarbius su vaiko teisių apsaugos sistemos pasikeitimais. Pristatomas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas bei jo naujovės, esminiai VTAS ir savivaldybių funkcijų ir atsakomybių pokyčiai.

„Tarnyba turi nulinę toleranciją vaiko teisių pažeidimui, - pokalbį su būsimais kolegomis pradėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė, - nedarome jokios malonės vaikams, juos gindami - tai vaikų prigimtinė teisė būti apsaugotais. Mūsų siekis - turėti tuos pačius vertybinius pamatus ir vienodą vaikų teisių apsaugos sistemą, veikiančią visoje Lietuvoje. Mums labai svarbi jūsų geroji praktika ir mūsų visų bendradarbiavimas“.

Specialistams ne tik pristatoma nauja Tarnybos schema, akcentuojant bei detalizuojant pačią Marijampolės apskritį.  Taip pat vyksta ir praktinės užduotys – darbas vyksta grupėmis, kur specialistai siūlo išeitis, vertina rizikas ir teikia pasiūlymus, dalinasi savo patirtimi.  Užduočių temos: Struktūros rizikos ir jų valdymas, alternatyvos. Mobiliosios komandos, jų schema bei veikimo modelis. Metodinis vadovavimas. Skundų dėl VTAS neveikimo ir netinkamo veikimo nagrinėjimas. Vidinė ir viešoji komunikacija. Pranešimų dėl vaiko teisių pažeidimų nagrinėjimas. Ypatingų atvejų nagrinėjimas ir vadyba/perdavimas.

2018 m. liepos 1 d. įsigaliojus Vaiko teisių pagrindų įstatymui pradės veikti visiškai kitos kokybės vaiko teisių apsauga. Vaiko teisių pasaugos tarnybos bus pavaldžios centrinei institucijai ir dirbs pagal vieningus standartus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje dirbs per 550 darbuotojų. 

X