Naujienos

Panevėžiečiams: iš pirmų lūpų apie VTAS darbą ir vaikų teises

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Panevėžio skyriaus (VTAS) specialistai su panevėžiečiais betarpiškai pabendrauti ir papasakoti apie tarnybos veiklą vyko į Panevėžio miesto savivaldybės ir Bendruomenių rūmų organizuojamą renginį „Susitikime penktadienį“.

„Vaiko teisių gynėjų darbas neretai būna apipinamas įvairiausiais gandais ir tikrovės neatitinkančiais mitais, tad betarpiškas bendravimas su miestelėnais neformalioje aplinkoje suteikia galimybę žmonėms iš pirmų lūpų papasakoti apie tarnybos darbą, supažindinti su veiklomis ir atliekamomis funkcijomis. Su panevėžiečiais diskutavome ne tik apie tarnybą ir jos veiklą, bet ir apie vaikų psichologiją, ir apie teises, ir net kaip auklėti neklaužadas“, - dalyvavimą renginyje apibendrino Panevėžio VTAS vedėja Žaneta Ginaitė.

VTAS specialistai, žinoma, nepamiršo ir vaikų. Kartu spalvindami, mažiausieji pasakojo apie savo norus ir svajones, ir net išdavė paslaptis apie kokią šeimą svajoja. Vyresnieji - supažindinti su vaiko teisių konstitucija. VTAS specialistai domėjosi kokios informacijos vaikams trūksta, apie ką su vaiko teisių gynėjais norėtų pakalbėti jau prasidėjus mokslo metams.

Bendravimas neformalioje aplinkoje padeda ne tik užmegzti glaudesnius ryšius, bet ir pakviečia atviresniam pokalbiui, tad susitikimai renginių ir švenčių metu tampa nuolatiniais.

 

X