Naujienos

Paprašė prisidėti prie globos idėjos skatinimo Kauno rajone

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities skyriaus vadovė Neringa Martišienė susitikime su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu iškėlė budinčių globotojų, socialinių globėjų trūkumo klausimą, aptarė kitas aktualijas.

„Norėtųsi, kad iš nesaugios aplinkos paimtas vaikas iš karto patektų į jo poreikius gebančią atliepti aplinką, patirtų mažiau streso“, - kalbėjo vedėja.

N. Martišienė domėjosi, ar savivaldybė kitais metais bendradarbiaus su VšĮ „Darnūs namai“. Ši įstaiga rengia globėjus ir įtėvius, kuruoja globos vertinimo sritį, teikia konsultacijas. Anot vedėjos, stiprioji „Darnių namų“ pusė - nuolatinė globos priežiūra, ryšio su globojamais vaikais palaikymas ir įgytas jų pasitikėjimas, ypač praverčiantis krizinėse situacijose.

Vedėja padėkojo, kad sprendžiant jautrius vaiko teisų apsaugos klausimus, visada sulaukiama geranoriškos Socialinių paslaugų centro, Viešosios tvarkos skyriaus, seniūnų pagalbos. Ypač profesionaliai dirba atvejo vadybininkai, padedantys organizuoti pagalbą sunkumų patiriančiai šeimai.

Meras pastebėjo, kad rajone yra glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas, o tai neabejotinai lemia tai, kad probleminių situacijų mažėja.

Susitikime taip pat dalyvavo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, kuruojanti socialinę sritį Angelė Ščiukauskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė.

X