Prie apskritojo stalo – apie vaiko teisių apsaugos sistemos pokyčius, kelius į tikslą ir solidarumą

Šiandien, rugsėjo 28 d., Panevėžio miesto savivaldybėje socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė bei šios tarnybos atstovai susitinka su septyniolikos miestų ir rajonų savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių specialistais. 

Susitikime aptariama, kaip šiandien dirba ir kuo gyvena vaiko teisių apsaugos specialistai, dalijamasi patirtimi, aktualia informacija, patarimais ir įžvalgomis.

„Tik išgirdę vaiko teisių apsaugos specialistų pasiūlymus priimsime sprendimus, nes labai vertiname ir suprantame jų patirtį, žinias, darbo dėl vaikų ir šeimų  svarbą. Turime visi drąsiai ir oriai priimti pokyčius, įgyvendinti juos atsakingai. Siekiame, kad būtų vienodai suprastos ir aiškios šiandien priimto Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatos, praktinio įgyvendinimo aspektai ir gairės," – sakė V. Šilalienė.

Ž. Žukauskaitė-Kasparienė, pristatydama susitikimo tikslus, kalbėjo apie pokytį, kuris negali būti be rizikos, progresą, negalintį būti be aukos, ir laisvę, kuriai visada reikalingas solidarumas.

Susitikime pristatomos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo naujovės, vaiko teisių apsaugos institucinės pertvarkos modelis bei diskutuojama apie savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių vaidmenį, funkcijas ir pavaldumą. Specialistai aptaria globos organizavimo modelio tobulinimą, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus ir atvejo vadybininko bendrą darbą bei vaiko teisių apsaugos specialistų kvalifikacijos kėlimo galimybes.

Susitikimo dalyviai dirba ir grupėse, diskutuodami aktualiais klausimais.

Rugsėjo 29 d. savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrių, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovų susitikimas vaiko teisių apsaugos institucinės pertvarkos klausimais įvyks Vilniuje.