Naujienos

Raseinių rajone – pirmasis budintis globotojas

Raseinių globos centras pasirašė sutartį su pirmuoju budinčiu globotoju. Šio darbo ėmėsi savo tris vaikus jau užauginusi moteris, palankiai vertinama vietos bendruomenės.

Kaip aiškina Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė, kai šeimoje vaikui kyla reali grėsmė, pirmiausiai ieškoma galinčio juo pasirūpinti artimo giminaičio, emociniais ryšiais susijusio žmogaus, tokiam žmogui nesant – didelė paspirtis gali būti specialiai tam paruošti budintys globotojai.

Vedėjos nuomone, kad budinčių globotojų darbas sudomintų daugiau žmonių, turėtų aktyviau dirbti savivaldybės – geras pavyzdys yra Kauno miestas.

Sąrašą fizinių ir juridinių asmenų, galinčių priimti vaiką bet kuriuo paros metu, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai pateikia savivaldybės. Pastebima, kad Kauno regione budinčių arba socialinių globotojų vis dar trūksta.

Budintis globotojas įsipareigoja bet kuriuo paros metu į savo namus priimti 1- 3 vaikus ir jais tinkamai pasirūpinti. Laikinoji globa tęsiasi ne ilgiau kaip 12 mėnesių.  Budintis globotojas (prižiūrintis vaiką pagal sutartį su globos centru) arba socialinis globėjas atlieka tą pačią funkciją – užtikrina sudėtingoje situacijoje esančiam vaikui saugią šeimos aplinką.

„Kol teikiama socialinio darbuotojo, psichologo, priklausomybių ligų specialisto ar kita pagalba tėvams, laikinasis globėjas priima vaiką į savo šeimą. Specialiai tam pasirengęs žmogus rūpinasi vaiko emocine būsena, lavinimu, užtikrina bendravimą ir ryšį su biologiniais tėvais“, – kalbėjo globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programos atestuota darbuotoja Daiva Matulevičiūtė.

Laikinos globos tikslas yra grąžinti vaiką į šeimą. Globos trukmė priklauso nuo teismo sprendimų, tėvų pastangų keisti savo elgesį ir sudaryti tinkamas sąlygas vaikui grįžti namus. Jeigu biologinėje šeimoje sunkumų išspręsti nepavyks, vaikui bus siekiama surasti globėjų ar įtėvių šeimą.

X