Reaguojant į vaiko teisių pažeidimus kiekviena minutė yra labai svarbi

Šiandien Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) ir Kauno rajono bei Kėdainių rajono policijos komisariato vadovų susitikime kalbėta apie skubaus reagavimo į vaiko teisių pažeidimus klausimus. Išgryninti atvejai, apie kuriuos policijos pareigūnai vaiko teisių specialistams praneša nedelsiant.

„Kai abu tėvai neblaivūs, neblaivus vienas vaiką auginantis asmuo arba kiti įstatyminiai atstovai, arba prieš nepilnametį galimai panaudotas smurtas – visais šiais atvejais svarbu, kad policijos patruliai iš įvykio vietos nedelsiant informuotų vaiko teisių apsaugos specialistus“, – kalbėjo Kauno apskrities VTAS vyresnioji patarėja Sigita Mockienė.

Kartu išanalizuotos konkrečios situacijos ir sutarta dėl bendrų veiksmų, kad reagavimas būtų sklandus ir savalaikis.

„Šeimai patekus į krizinę situaciją, joje esant vaikui, labai svarbi kiekviena minutė, – pabrėžė S. Mockienė. – Kadangi pirmieji į įvykio vietą atvyksta policijos pareigūnai, stengiamės maksimaliai suderinti savo veiksmus ir nuolat prie šios temos grįžti, kad pašalintume net menkiausius nesklandumus bendradarbiaujant“.

Aptarti ir kiti klausimai: dalyvavimas nepilnamečių apklausose, VTAS specialistų reagavimas nedarbo metu. Nepilnamečių apklausose policijoje vaiko teisių specialistai dalyvauja visada. Naktį budintys vaiko teisių specialistai, gavę policijos informaciją, į įvykio vietą turi atvykti ne ilgiau kaip per valandą.

Susitikime dalyvavo Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Aleksejus Chraminas ir Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina, Kauno apskrities VTAS vedėja Neringa Martišienė ir vyresnioji patarėja Sigita Mockienė, patarėja Kauno rajone Zita Surdokaitė.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir  įvaikinimo tarnyba per metus gavo beveik 30 tūkst. pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Daugiausia pranešimų gauta dėl galimų nesmurtinių vaiko teisių pažeidimų, o dažniausias šios informacijos šaltinis yra policija.