DĖMESIO! Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) administracija Vilniuje kraustosi į naujas patalpas - iš A. Vivulskio g. 13 į Labdarių g. 8.

Dėl kraustymosi galimi ryšio, tiek interneto, tiek stacionarių telefonų, sutrikimai, todėl prašome kantrybės ir supratingumo šiomis dienomis, jeigu nepavyktų operatyviai susisiekti su Tarnybos administracijos darbuotojais.

Naujienos

Savipagalba – būdas padėti sau ir kitam

Vilkaviškyje tampa tradicija metų pabaigoje organizuoti kalėdinį savipagalbos grupės susitikimą. Gruodžio antroje pusėje įvyko penkioliktasis 2018 metais savipagalbos grupės susitikimas.

Susitikimo tema – „Gyvenimo prieskoniai“. Prieskonių metafora pasirinkta neatsitiktinai, ja norėta išryškinti vertybes, kurios yra mūsų veiklos pamatas, siekiant pagerinti gyvenimo kokybę.

„Šiek tiek vanilės švelnumo, truputis cinamono jaukumo ir…? Sakinio tęsinį sukūrėme kartu su globėjais (rūpintojais) ir budinčiais globotojais: žiupsnelis atsakomybės bei meilės, truputis pagarbos ir įsiklausymo, šiek tiek rūpesčio, švelnumo, supratimo, paguodos ir viską pabarstome šypsena ir džiaugsmu. Susitikime aptarėme, kas per metus įvyko, ką naujo sužinojome ar išmokome, kas buvo sunkiausia, kas buvo gerai, ką buvo galima padaryti dar geriau, o gal kažką reikėtų pakeisti? “, - pasakojo Sandra Pautienytė, Vilkaviškio rajono švietimo pagalbos tarnybos mokymo specialistė.

Savipagalbos grupėse laukiami visi rajono globėjai (rūpintojai), įtėviai ir budintys globotojai. Susitikimuose grupės nariai keičiasi gyvenimiška patirtimi, analizuoja ją, stengiasi tapti atrama vienas kitam.

„Grupėje vyrauja empatijos jausmas, kuris padeda spręsti kiekvieną dieną iškylančias problemas ar sunkumus. Susitikimai pagrįsti bendrumo jausmu, savitarpio supratimu, pasitikėjimu ir pagarba. Svarbu, kad kiekvienas čia atėjęs žmogus turi galimybę pasidalinti patirtimi, mintimis, kurios bus išklausytos“, - sako S. Pautienytė.

Globėjai, girdėdami kitų patirtis, geriau suvokia savo problemas, atranda jų sprendimo būdus. Viena svarbiausių tiesų, kurią suvokia grupės nariai – tai, kad dauguma gyvenimiškų situacijų priklauso nuo jų pačių, kad būtent jie prisiima atsakomybę už savo ir vaikų gyvenimą.

Žmonės, dalyvaujantys savipagalbos grupės veikloje, yra ne tik pagalbos gavėjai, bet ir pagalbininkai. Padėti kitiems reiškia padėti ir pačiam sau.

X