Šilalės rajone vykusiame tėvų susirinkime pristatyta VTAS veikla

Balandžio pradžioje Tauragės apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) specialistės Šilalės rajone dalyvavo Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos visuotiniame tėvų susirinkime, kuriame ne tik pristatė VTAS funkcijas, bet ir papasakojo, kur galima kreiptis pagalbos vaiko auklėjimo klausimais.

Tauragės apskrities VTAS vyriausioji specialistė Šilalės rajone Danguolė Jakštienė supažindino su VTAS sistemos pertvarka. ,,Naujoji, 2018 m. liepos 1 dieną įsigaliojusi sistema nuo ankstesnės skiriasi tuo, kad visi teritoriniai skyriai dirba pagal vienodus standartus, užtikrinant nepertraukiamą vaiko teisių apsaugos sistemą. Tam, kad būtų galima operatyviai ir profesionaliai reaguoti į galimus vaiko teisės pažeidimus bei teikti dar kokybiškesnę pagalbą šeimoms,“ – apie pasikeitusią sistemą pasakoja D. Jakštienė.

Susirinkimo metu tėvai domėjosi, kur galima kreiptis pagalbos vaiko auklėjimo klausimais, mat kartais pačių praktikuojami auklėjimo metodai nebepasiteisina. Atsiradus tokiam poreikiui, VTAS specialistės paragino tėvus bendradarbiauti su pačia ugdymo įstaiga, kurioje mokosi vaikas, VTAS specialistais. Pasiūlyta kreiptis ir į ,,Tėvų liniją“, kurioje profesionalūs psichologai visada pasiruošę suteikti nemokamą pagalbą tėvams ir pakonsultuoti auklėjimo klausimais.

Atstovaudamos vaiko interesams, VTAS specialistės susirinkimą užbaigė akcentuodamos smurto problematiką. ,,Svarbu nepamiršti, jog ir vaikai, ir mes esame lygiaverčiai žmonės, kurie lygiai taip pat jaučia, mokosi, nerimauja. Skiriamės tik žinių ir patirties kiekiu. Visų rūšių smurto draudimas šalyje siunčia žinią, kad smurtauti prieš vaiką yra lygiai taip pat nepriimtina ir neteisėta, kaip ir prieš suaugusįjį,“ – susitikimą su moksleivių tėvais ir mokyklos bendruomene užbaigė specialistės.