Naujienos

Su moksleiviais minėta Tolerancijos diena

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus rajone specialistai dalyvavo Tarptautinės tolerancijos dienos minėjime Pivašiūnų gimnazijoje.

Renginio gimnazijoje metu žiūrėtas socialinis filmas apie patyčias, smurtą. Po filmo peržiūros mokiniai, suskirstyti į komandas, atliko užduotis, prisiminė patyčių sąvoką, buvo akcentuotos patyčių formos, atkreiptas dėmesys į elektronines patyčias, aptarta smurto tema, kai naudojamas fizinis ar psichologinis smurtas.

Kartu su vaikais buvo diskutuojama, kaip reaguoti į patyčias, ką daryti, jei pastebima, kad tyčiojamasi, kaip padėti bendraklasiui, jaunesniam draugui, kuris galbūt patiria patyčias. Kartu aiškintasi, kur dažniausiai susiduriama su patyčiomis, kaip sprendžiamos gimnazijoje iškilusios situacijos, kokių sprendimo būdų imasi mokytojai, jei moksleiviai informuoja juos apie patyčias. Jie atviravo, kad visais atvejais kreipiasi pagalbos į suaugusiuosius, informuoja mokyklos administraciją.

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Renata Kruk vaikus ragino netoleruoti patyčių, o pastebėjus, kad draugai nuo to kenčia, informuoti suaugusiuosius: pedagogus, mokyklos administracijos darbuotojus, vaiko teisių specialistus, visada kalbėtis apie tai su tėvais namuose.

X