Susitikime su Lietuvos moksleivių sąjunga akcentuotas Vaiko balsas

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Žydronė Žukauskaitė Kasparienė kartu su tarnybos kolegomis susitiko su Lietuvos moksleivių sąjungos atstovais, su kuriais aptarė šiandieninę vaikų apsaugos sistemą, jos numatomus pokyčius, moksleivių kasdienius rūpesčius. Kalbėta patyčių, smurto, vaikų nepriežiūros temomis bei galimus jų sprendimo būdus. Sąjungos atstovai dalijosi savo patirtimi, įžvalgomis, pastebėjimais, kaip galime padėti vaikui nebijoti pasakyti apie prieš jį vartojamą smurtą: "Vaikai vis dar bijo kalbėti apie namuose patiriamą smurtą, nes bijo būti atimti iš tėvų ir atsidurti vaikų globos namuose". Tarnybos atstovai akcentavo, kad vaikai paimami iš namų tik būtiniausiu atveju, kad ypatingai svarbus yra darbas su šeima, vaiko teisių apsaugos darbuotojų, policijos, aplinkinių ir visos visuomenės reakcija į smurtą vaiko aplinkoje.

Tarnybos direktorė pabrėžė nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančios naujos vaiko teisių apsaugos sistemos privalumus, vienodą požiūrį ir praktiką visose šalies savivaldybėse, greitą tarnybos reakciją į bet kokį signalą dėl vaiko teisių pažeidimų, nulinę toleranciją bet kokiam smurtui prieš vaiką.

Tai buvo pirmas, bet ne paskutinis susitikimas - sutarta nuolat bendradarbiauti aktualiais vaiko teisių apsaugos klausimais.