Naujienos

Susitikimo metu Alytaus rajone mažieji domėjosi vaiko teisių apsaugos specialisto darbu, o suaugusieji – grėsmės lygio vaikui nustatymu

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus rajone specialistai inicijavo vietinės bendruomenės švietimą. Skyriaus darbuotojams ši mintis kilo po pastaruoju metu žiniasklaidoje vis dažniau pasirodančių faktų apie Vaiko teisių apsaugos sistemos veiklą, kai informacija pateikiama sutirštintomis spalvomis ir neretai be pagrindo sukelia visuomenės nerimą.  

Ryškiai juntamas visuomenės susirūpinimas vaikų gerove, žmonėms kyla vis daugiau klausimų. Būtent į bendruomenės klausimus ir nusprendė atsakyti Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Alytaus rajone darbuotojos: patarėja Renata Kruk ir vyriausioji specialistė Snieguolė Sakalauskienė.

Jos tęsia lapkričio mėnesį pradėtus apsilankymus ir susitikimus Alytaus rajono vaikų ugdymo įstaigose. Pastarosiomis dienomis specialistės apsilankė Butrimonių ir Simno seniūnijose esančiuose ikimokyklinio ugdymo skyriuose bei Pivašiūnų vaikų dienos užimtumo centre.

R. Kruk ir S. Sakalauskienė pristatė Vaiko teisių apsaugos skyriaus veiklą ir Vaiko teisių apsaugos reformos aktualijas. Daug klausimų sulaukė apie grėsmės lygio vaikui nustatymo procedūrą, su kuria Vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus rajone darbuotojos išsamiai supažindino besidominčius bendruomenės narius.  

„Nuoširdžiai kviečiame bendradarbiauti, išsakyti savo mintis, klausti ir eiti į dialogą“, - R. Kruk kreipėsi į susirinkusiuosius.  

Į susitikimus atvykę vaikai taip pat neslėpė susidomėjimo. Jie klausinėjo apie Vaiko teisių apsaugos specialisto darbą. Vyresnieji pasidalino įžvalgomis apie patyčių problemas mokykloje. „Netylėkite, jei susiduriate su smurtu ar kitais sunkumais. Mes pasiryžę jums padėti“, - vaikus paragino S. Sakalauskienė.  Tiek vaikams, tiek suaugusiesiems bei Švietimo įstaigų darbuotojams Vaiko teisių apsaugos skyriaus Alytaus rajone darbuotojos išdalino kontaktus, kuriais jie gali kreiptis pagalbos.

„Manau, kad mes įnešėme aiškumo ir konkretumo, išsklaidėme abejones ir nuogąstavimus, pakvietėme tartis kilus klausimams, taip pat kartu apžvelgėme dabartinę situaciją ir galimas  problemas“, - susitikimą apibendrino R. Kruk.

X