Svarbiausia, kad tarnybos skubiai reaguotų į kiekvieną vaiko teisių pažeidimą

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau - VTAS) vedėja Sandra Vrublevskienė ir patarėja Rima Butkienė šiandien susitiko su Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - VPK) Poskyrio pirmininku Rolandu Šepečiu bei VPK Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus vyriausiuoju specialistu Jevgenijumi Liepiu.

Susitikimo metu buvo aptarti abiem institucijoms aktualūs klausimai, siekiant efektyvesnio tarpusavio bendradarbiavimo. VTAS specialistai su policijos atstovais diskutavo apie pokyčius, įvykusius po Vaiko teisių apsaugos reformos.

„Pagrindinis specialistų uždavinys – operatyvus reagavimas į kiekvieną vaiko teisių pažeidimą. O taip pat vaiko teisių apsaugos specialistų indėlis atstovaujant vaiko interesus baudžiamosiose bylose, nepilnamečių asmenų apklausose“, - susitikimo metu pabrėžė S. Vrublevskienė.

Pasak R. Butkienės, džiugina tai, kad policijos pareigūnai, bendradarbiaudami su vaiko teisių apsaugą užtikrinančiais specialistais ir budėtojais, dienomis, naktimis, savaitgaliais ir švenčių dienomis gelbsti kraštutiniu atveju ieškodami vaikams saugios aplinkos.

Pasitarimo metu taip pat kalbėta ir apie Vilniaus m. savivaldybėje esamas ir teikiamas paslaugas vaikams bei paslaugų poreikį, prevencinių ir intervencinių priemonių taikymą. Taip pat susitarta dėl nuolatinių susitikimų organizavimo tarp VTAS ir VPK.