Naujienos

Tarnyboje vieši Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrių specialistai

Šiandien, lapkričio 20 d., Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje vieši Marijampolės apskrities savivaldybių administracijų vaiko teisių apsaugos skyrių specialistai iš Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, šakių r., Vilkaviškio r.

Tarnybos vadovai ir specialistai supažindina būsimus bendradarbius su vaiko teisių apsaugos sistemos pasikeitimais. Pristatomas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas bei jo naujovės, esminiai VTAS ir savivaldybių funkcijų ir atsakomybių pokyčiai.

„Tarnyba turi nulinę toleranciją vaiko teisių pažeidimui, - pokalbį su būsimais kolegomis pradėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė-Kasparienė, - nedarome jokios malonės vaikams, juos gindami - tai vaikų prigimtinė teisė būti apsaugotais. Mūsų siekis - turėti tuos pačius vertybinius pamatus ir vienodą vaikų teisių apsaugos sistemą, veikiančią visoje Lietuvoje. Mums labai svarbi jūsų geroji praktika ir mūsų visų bendradarbiavimas“.

Specialistams ne tik pristatoma nauja Tarnybos schema, akcentuojant bei detalizuojant pačią Marijampolės apskritį.  Taip pat vyksta ir praktinės užduotys – darbas vyksta grupėmis, kur specialistai siūlo išeitis, vertina rizikas ir teikia pasiūlymus, dalinasi savo patirtimi.  Užduočių temos: Struktūros rizikos ir jų valdymas, alternatyvos. Mobiliosios komandos, jų schema bei veikimo modelis. Metodinis vadovavimas. Skundų dėl VTAS neveikimo ir netinkamo veikimo nagrinėjimas. Vidinė ir viešoji komunikacija. Pranešimų dėl vaiko teisių pažeidimų nagrinėjimas. Ypatingų atvejų nagrinėjimas ir vadyba/perdavimas.

2018 m. liepos 1 d. įsigaliojus Vaiko teisių pagrindų įstatymui pradės veikti visiškai kitos kokybės vaiko teisių apsauga. Vaiko teisių pasaugos tarnybos bus pavaldžios centrinei institucijai ir dirbs pagal vieningus standartus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje dirbs per 550 darbuotojų. 

X