Naujienos

Užsienyje įvaikinti vaikai nepraranda ryšio su tėvyne

Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos“ šiemet sulaukė įspūdingo svečių skaičiaus tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio valstybių. Tarp šurmuliuojančių svečių - dvi mergaitės, kurios buvo įvaikintos užsienio piliečių šeimų. Abi mergaitės gyvena užsienyje, tačiau nepamiršta savo tėvynės.

Aistė (mergaitės vardas pakeistas), sulaukusi šešerių metų buvo įvaikinta užsienio piliečių šeimos, kuri mergaitei pažadėjo išsaugoti jos ryšius su Lietuvoje gyventi likusiu broliu.

Įtėviai savo pažadą vykdo ir jau kelintą kartą po įvaikinimo (2013 m.) lankosi Lietuvoje, sudaro galimybes šiuo metu jau paauglystės sulaukusiai trylikametei Aistei bendrauti su jos pilnamečiu broliu, buvusiais globėjais. Abu vaikai labai džiaugiasi susitikimais.

Aistės įtėviai užsienyje ketina surasti mokytoją, kuris galėtų mergaitę mokyti lietuvių kalbos, kad sesuo ir brolis galėtų bendrauti lietuvių kalba. Tokias tvirtas kultūrines vertybes puoselėjanti Aistės įtėvių šeima neatsitiktinai kelionę į Lietuvą šiemet suplanavo tokiu, Lietuvai kultūriškai svarbiu, momentu.

Panašų požiūrį į įvaikintos mergaitės kilmės šalį puoselėja ir Skaistės (mergaitės vardas pakeistas) įtėvių šeima, kuri mergaitę įvaikino 2008 metais. Šiais metais Lietuvoje besisvečiuojanti Skaistė po praeities kerteles keliauja jau sulaukusi pilnametystės.

Abi užsieniečių šeimos, įvaikinusios vaikus iš Lietuvos, dalyvavo Dainų šventės renginiuose: folkloro dienoje Aistei ir Skaistei įstrigo įvairių amatų dirbtuvės. Mergaitės iš molio gamino smulkius lipdinius, o vėliau ir puodelius.

Aistės šeima namo išvyko šiek tiek anksčiau, o Skaistė su įmote dalyvavo Dainų šventės koncertuose. Lietuviškos dainos ir šokiai, atliekami nuostabios gamtos apsuptyje, joms suteikė neišdildomų įspūdžių.

Visų koncertų metu buvo prisimenama Lietuvos istorija. Skaistė domėjosi savo gimtinės istorija, klausinėjo apie jai nežinomus istorijos vingius ir stengėsi įsidėmėti visas tris Lietuvoje švenčiamas valstybės šventes: vasario 16-tą, kovo 11-tą ir liepos 6- tą.

Abi užsienio šeimų įvaikintos mergaitės prisipažino, jog norėtų atvažiuoti ir į kitas tradicines lietuviškas šventes. Dainų šventėje skambėjusios dainos nuvilnijo per Lietuvos kraštą, palikdamos neišdildomą pėdsaką įvaikintų mergaičių ir jų įtėvių širdyse.

X