Vaiko teisių apsaugos specialistai diskutavo, kaip užtikrinti vaikų gerovę

Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Andrej Pavlovskij Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centre vykusioje metodinėje dienoje „Vaiko gerovės sistemos naujovės ir praktinis įgyvendinimas“ dalyvius supažindino su vaiko teisių apsaugos sistemos naujovėmis.

Susitikimo metu, pasak A. Pavlovskio, siekta glaudesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo: „VTAS specialistai aptarė bendrą veiklą ir tolimesnį konstruktyvų bendradarbiavimą su renginyje dalyvavusia Plungės socialinių paslaugų direktore Odeta Misiūniene bei Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Gintautu Rimeikiu.“

Renginio metu Plungės socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė Laimona Kazevičienė dalyviams papasakojo apie atvejo vadybą, jos procesą, darbo metodus, paslaugų teikimo vaikams ir šeimoms galimybes.

Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Roberta Jakumienė pristatė savo vykdomas funkcijas, supažindino su koordinuotos pagalbos teikimu šeimoms, vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įgyvendinimu savivaldybėje.

Rietavo savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Dainora Batavičienė dalyvius supažindino su „S.M.A.R.T. tėvystės“ modelio, pirmojo Lietuvos vaikų apsaugai sukurto praktinio įrankio, skirto tiek specialistams, tiek plačiajai visuomenei, taikymu.

Renginyje dalyvavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Telšių apskrities skyriaus specialistai, Plungės Socialinių paslaugų centro darbuotojai, Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai, Plungės ugdymo įstaigų socialiniai darbuotojai ir pedagogai, Vaiko gerovės komisijos nariai.