Naujienos

Vaiko teisių gynėjai kuria kalėdinį stebuklą vaikams: prisidėti gali kiekvienas

Artėjant didžiosioms metų šventėms, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyrius inicijuoja kalėdinę gerumo akciją „Tau dovana – man šypsena“. Šia akcija tikimasi pradžiuginti keliasdešimt Kauno miesto vaikų dienos centrų ugdytinių!

Kiekvienas vaikas turi prigimtines teises į turiningą laisvalaikį ir popamokinį ugdymą. Vaikų dienos centruose organizuojamų veiklų ir užsiėmimų metu yra suteikiamos galimybės atsiskleisti mažųjų talentams, pomėgiams ir asmeninėms charakterio savybėms. Viena iš vaiko lavinimo ir ugdymo formų, naudojamų centruose, yra žaidimai. Vaikams jų niekada nebūna per daug. Dėl šios priežasties vaiko teisių apsaugos specialistai nusprendė pasirūpinti, kad vaikų dienos centrų auklėtiniai po kalėdine eglute rastų šventinių staigmenų: lavinamųjų stalo žaidimų, žaislų, knygelių.

„Norime, kad vaikams šios šventės taptų ypatingos. Mielos staigmenos ir netikėtas mūsų specialistų apsilankymas turėtų praskaidrinti jų kasdienybę ir leisti patikėti kalėdiniu stebuklu. Džaugiamės, kad dovanų dėžė jau pilnėja“, – sako Kauno miesto vaiko teisių apaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė.

Nuo gruodžio 2 iki 20 dienos visi, atvykę į Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyrių (Laisvės al. 43, ketvirtą aukštą), stebulingoje kalėdinėje dėžėje gali palikti vaikams skirtas dovanas. Prieš pat šv. Kalėdas vaiko teisių gynėjai aplankys kelis Kauno vaikų dienos centrus ir įteiks vaikams miesto gyventojų, socialinių Tarnybos partnerių bei pačių Tarnybos specialistų atneštas staigmenas.

Šios akcijos tikslas – paskatinti visuomenę dalintis gerumu, šiltomis emocijomis, kilniais poelgiais. Siekiama, jog žmonės atsigręžtų į jautriausią visuomenės dalį – vaikus, praskaidrintų jų kasdienybę, savo iniciatyva prisidėtų prie jų talentų ir įgūdžių ugdymo, psichologinio bei emocinio asmenybės vystymosi. Geri pavyzdžiai padeda jaunajai kartai augti, tobulėti, puoselėti tikrąsias vertybes.

 

X